Magia wspólnej gry

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Jeśli marzycie o oderwaniu się od rzeczywistości, macie dość męczącego wzrok telewizora czy komputera, to właśnie planszówki będą idealnym rozwiązaniem i pozwolą na miłe spędzenie czasu. Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Interakcja

Większość gier planszowych potrzebuje co najmniej trzech graczy, dzięki temu właśnie taka forma spędzania czasu wymaga od nas wchodzenia w interakcje międzyludzkie. Skoro o tym mowa, to podczas spotkań przy planszy – pomimo skupienia na rozgrywce – możecie usłyszeć całe mnóstwo anegdot, dowcipów, najnowszych plotek i historii z życia wziętych. Oczywiście znajdzie się również czas na rozmowę i różne dowcipne skojarzenia.

Dlaczego warto grać w gry planszowe? Bo to rozrywka dla każdego!

Planszówki są dla każdego, w każdym wieku, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Różnorodność tytułów i tematyki gier gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób, które nie lubią rywalizacji i nie mają ochoty kłócić się o wygraną, istnieje mnogość rozgrywek kooperacyjnych, w których tworzycie jedną drużynę i albo razem wygrywacie, albo przegrywacie.

Nowe znajomości

Środowisko graczy jest otwarte na nowe znajomości, dlatego też z łatwością możecie poznać wiele interesujących osób i zbudować relacje koleżeńskie czy nawet przyjacielskie. Niejednokrotnie zdarza się, że ktoś ze znajomych powie, że zna akurat konkretną grę, bo grał ze swoim kolegą, a po niedługim czasie i wy poznajecie tego kolegę. Oczywiście, poza poszerzaniem grona znajomych, tworzycie w ten sposób coś w rodzaju obrotu gier – wymieniając się ze znajomymi nowymi tytułami, poznajecie więcej wciągających gier.

dlaczego warto grać w gry planszowe

Rozwijanie umiejętności

Jak już wspomnieliśmy, gry planszowe to rozrywka dla każdego, ale zmusza nas ona niejednokrotnie do wysilenia szarych komórek. Większość gier wymaga planowania i logicznego myślenia. Tutaj kolejną ich zaletą jest możliwość edukacji przez zabawę. Szczególnie młodsi gracze mogą nauczyć się na przykład podstaw matematyki w grach, w których trzeba coś odjąć, czasem podzielić. Gry pozwalają również nabyć zdolności opanowania, rywalizacji i przywództwa. Dla seniorów korzyść niesie możliwość ćwiczenia pamięci czy refleksu.

CZYTAJ:  „Jak to wtedy było?” - gra łącząca pokolenia

Świat wyobraźni

Planszówki otwierają przed wami nieograniczony świat wyobraźni, przenosząc was do różnych rzeczywistości, w których wcielacie się w różne postaci i przeżywacie moc przygód. Zostańcie piratami, detektywami, czarodziejami i największymi strategami świata. Wszystko jest w zasięgu ręki…

dlaczego warto grać w gry planszowe

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, dlaczego warto grać w gry planszowe, podsumujmy: planszówki to świetna zabawa, która nie stawia barier wiekowych. Gry to sposób na nowe znajomości, rozwinięcie wyobraźni, a także dobry sposób na edukację. Dlatego zachęcamy, abyście coraz częściej siadali do planszy, zostawiając w spokoju komputery i telewizory. Miłej zabawy!

CZYTAJ:  Gry, karty i… mnóstwo zabawy
Autor: Redakcja, 3 kwietnia 2018