Magia wspólnej gry

Gry dla miłośników geografii

Żyjemy na jednej planecie i jeszcze minie trochę czasu, zanim będziemy w stanie przenieść się na inne. W związku z tym warto poznać miejsce, które jest naszym domem. I warto robić to od najmłodszych lat. Dlatego w dzisiejszym artykule proponujemy Wam przegląd geograficznych gier, w które możecie grać ze swoimi dziećmi.

Cartamundi Flagi i Kraje

Gra „Cartamundi Flagi i Kraje” rozwija nie tylko spostrzegawczość, ale pozwala również poznać flagi państw z całego świata. Cel zabawy jest prosty – każdy z graczy otrzymuje zestaw kart, a na każdej znajduje się 6 różnych flag. Celem graczy jest jak najszybsze znalezienie trzech flag na trzymanej karcie, które mają coś wspólnego z flagą leżącą na stole. Kto zrobi to najszybciej – wygrywa daną turę.

gra flagi i kraje cartamundi

CZYTAJ:  Gry, w których pochwalisz się swoją wiedzą

Brainbox – Świat

„Brainbox” to seria gier edukacyjnych zaprojektowanych w taki sposób, aby jednocześnie gwarantować doskonałą zabawę. W „Brainbox – Świat” mamy możliwość nauczenia się wielu przydatnych informacji o różnych krajach.

Każda karta w zestawie z jednej strony posiada specjalny obrazek, z drugiej zaś zestaw pytań. Aktywny gracz wpatruje się w obrazek przez tyle czasu, na ile pozwala dołączona do zestawu klepsydra, a następnie przekazuje kartę innemu graczowi i rzuca kostką. Wynik rzutu to nr pytania, na które musi odpowiedzieć. Jeśli odpowie prawidłowo (gracz trzymający kartę sprawdza poprawność odpowiedzi), wygrywa kartę. Ten, kto na koniec rozgrywki zgromadzi ich najwięcej zostaje zwycięzcą.

gra brainbox cartamundi

I’m a Genius – Quiz Geografia

Myślisz, że jesteś geograficznym geniuszem? Gra „I’m a Genius – Quiz Geografia” sprawdzi Twoją wiedzę na jednym z trzech poziomów trudności. W skład zestawu wchodzi plansza, pionki, spinner, karty z pytaniami oraz specjalne żetony. Naszym celem jest przejście całej drogi zaplanowanej przez autorów gry, a także zdobycie jak największej liczby punktów odpowiadając poprawnie na pojawiające się po drodze geograficzne zagadki.

gra quiz geografia cartamundi

CZYTAJ:  Gry dla całej rodziny – idealne na dni spędzane w domu

Quiz – przyroda i geografia Polski

„Quiz – przyroda i geografia Polski” to kolejna gra edukacyjna, dzięki której nie tylko przeżyjecie wspaniałą przygodę, ale również zdobędziecie nowe, ciekawe informacje na temat Polski. W pudełku znajduje się 55 kart, na których znajdziecie łącznie ponad 180 pytań tematycznych. Gra jest doskonałą okazją do sprawdzenia, jak duża jest Wasza wiedza na temat geografii Polski oraz występujących na jej terenie roślin i zwierząt.

cartamundi quiz przyroda i geografia

*

Łączenie przyjemności z nauką to najlepszy sposób na utrwalanie wiedzy. W związku z tym powyższe gry stanowią doskonały prezent dla dzieci. Nie znaczy to jednak, że dorośli nie znajdą tu sporej dawki rozrywki. Może się bowiem okazać, że i nam, rodzicom, niezbędne jest odświeżenie pewnych informacji geograficznych.

Autor: Redakcja, 18 października 2021