Magia wspólnej gry

Gry, w których pochwalisz się swoją wiedzą

Mówi się, że wiedza to potęga. Jaka jest prawda? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że gromadzone informacje możesz wykorzystać choćby w takim celu, jak wygrana w jedną z opisywanych poniżej gier.

Cartamundi Filmomaniak

Możesz godzinami rozmawiać o filmach? Znasz reżyserów, ciekawostki z planu i charakterystyczne cytaty głównych bohaterów? Myślisz, że nikt Cię nie pobije w kwestii znajomości kinematografii?

Jeśli tak, to sprawdź się w grze „Filmomaniak” wydanej przez Cartamundi. Wewnątrz znajdziesz dwa zestawy kart (kinematografia światowa i polska), a na każdej karcie jeden film opisany kilkoma parametrami (m.in. rok produkcji, nazwisko reżysera). Najlepsze w rozgrywce jest to, że oprócz kilku zaproponowanych przez twórców zasad możesz wraz ze znajomymi stworzyć swoje własne!

filmomaniak, gra cartamundi, gry z filmami

Żyrafometr

Czy da się porównać prędkość spadania kropli wody do liczby pokoi w pałacu Buckingham?

Jeśli masz szeroką wiedzę na różne tematy i nie boisz się abstrakcyjnego myślenia, „Żyrafometr” będzie grą idealną dla Ciebie.

Zadaniem graczy (2-8) jest obstawianie wartości różnorakich faktów przedstawianych na jednej z 300 kart dołączonych do zestawu.

Wygrana (prawidłowe odgadnięcie kolejności wybranych faktów) zapewnia otrzymanie specjalnego kryształu. Zebranie 7 kończy się zwycięstwem danego gracza lub drużyny.

żyrafometr gra cartamundi, gry na wiedzę,

CZYTAJ:  Gry, które ćwiczą pamięć

Wiem lepiej

Kto z Twoich znajomych w zakamarkach swojego mózgu najwięcej przydatnej wiedzy? Możesz to sprawdzić zapraszając ich do wspólnej zabawy w „Wiem lepiej”. Gra daje do dyspozycji 20 kategorii z pytaniami dotyczącymi przeróżnych dziedzin (m.in. filmy, geografia, języki, muzyka, zwierzęta), na które należy odpowiadać kolekcjonując punkty. Drużyna, która zdobędzie ich najwięcej wygrywa całą zabawę. W talii znajdują się też specjalne karty, które potrafią odwrócić sytuację na planszy do góry nogami.

gra wiem lepiej cartamundi

Trivial Pursuit: Domówka

„Trivial Pursuit: Domówka” to gra, która spodoba się osobom lubiącym quizy. Dzięki dostępowi do aż 600 pytań, jesteśmy w stanie przygotować wiele niepowtarzalnych rozgrywek sprawdzających nie tylko naszą wiedzę, ale również dostarczających mnóstwo świetnej zabawy.

Sześć ciekawych kategorii i brak konieczności rozkładania planszy sprawia, że gra jest niezwykle mobilna. Możemy więc wziąć ją ze sobą w podróż albo właśnie na domówkę.

gry na domówkę, gry na imprezę, gra domówka, gry cartamundi, gry na wiedzę

CZYTAJ:  Gry na spostrzegawczość

Bogatą wiedzę możemy wykorzystywać na wiele rozmaitych sposobów. Jednym z najzabawniejszych jest zdecydowanie udział w grach quizowych. Powyższe propozycje pozwolą Ci rozkręcić każdą imprezę i zapewnią wiele godzin nieskrępowanej rozrywki połączonej z wysilaniem szarych komórek.

Autor: Redakcja, 3 listopada 2020