Magia wspólnej gry

Gry niekoniecznie dla najmłodszych

Kiedyś gry planszowe kojarzyły się głównie z rozrywką dla dzieci. Dziś niekoniecznie jest to regułą, zwłaszcza, że na rynku istnieje kilka świetnych tytułów niekoniecznie przeznaczonych dla najmłodszych graczy.

Flirt towarzyski

„Flirt towarzyski” w niektórych kręgach uważany jest za grę wręcz kultową, zwłaszcza, że obecni 30-kilkulatkowie zagrywali się w nią już w czasach późnej podstawówki.

Zestaw składa się ze specjalnych kart, na których wypisano kilka zdań stanowiących podstawę do flirtu. Na początku rozgrywki karty rozdzielane są równo pomiędzy uczestników, a osoba aktywna przekazuje jedną z kart dowolnemu graczowi i podaje numer, pod którym kryje się przeznaczona dla niego wiadomość.

CZYTAJ:  Ostra rywalizacja i gry na „męski wieczór”

Dylematy

Jak zachowałbyś się w określonej sytuacji? Co zrobiliby inni gracze? „Dylematy” to rozgrywka, która pozwoli odpowiedzieć na obydwa powyższe pytania. Dzięki trzem taliom dostępnym w pudełku (z ograniczeniem wiekowym odpowiednio 12+, 16+ i 18+) łatwo dostosujemy rozgrywkę do wieku odbiorców. A jeśli chodzi o zasady – te są niesamowicie proste: w każdej turze na stole ląduje jedna z kart Dylematów z dwiema możliwymi odpowiedziami. Naszym zadaniem jest odgadnąć, którą z nich wybierze większość współgraczy. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie 5 punktów.

Karty Dżentelmenów

W jednym z poprzednich artykułów opisywaliśmy „Lożę szyderców”. „Karty Dżentelmenów” to gra o podobnym pomyśle, nieco na przekór swojej nazwie oferująca rozgrywkę wypełnioną absurdem, brakiem kurtuazji i ogromną ilością czarnego humoru.

Zasady gry są niesamowicie proste, w każdej rundzie jeden z graczy wybiera pytanie znajdujące się na tzw. czarnej karcie, a pozostali muszą wybrać najśmieszniejszą odpowiedź ze znajdujących się w ich posiadaniu białych kart.

Gierki Małżeńskie

„Gierki Małżeńskie” to doskonała rozgrywka dla maksymalnie czterech par. Zadanie jest proste – przy pomocy dostępnych w rozgrywce pytań, wyzwań i zadań musimy udowodnić innym parom, że jesteśmy do siebie najlepiej dopasowani. Przesuwając pionki po specjalnej planszy, trafiamy na pola określonych typów zadań, a za ich poprawne wykonanie otrzymujemy żetony kupidyna. Wygrywa ta para, która na koniec rozgrywki posiadać będzie ich największą ilość.

CZYTAJ:  Gry dla dwojga

Life hacks

Jeśli szukacie ciekawej rozgrywki na spotkania z przyjaciółmi, „Life hacks” będzie jednym z pretendentów do zostania gwiazdą wieczoru. W tej grze naszym zadaniem staje się poprawne odpowiadanie na pytania dostępne na czerwonych kartach, bądź wykonywanie zadań z kart zielonych. O ile pytania dotyczą wiedzy określonej jako użyteczna, w przypadku zadań otrzymujemy konieczność udowodnienia w dowolny sposób prawdziwości zapisanej na karcie tezy.

Zadaniem każdego z graczy jest jak najszybsze zdobycie dwóch czerwonych i jednej zielonej karty.

Dot Dot Dot Dokończ zdanie

„Dot Dot Dot Dokończ zdanie” to ciekawa propozycja dla osób obdarzonych zmysłem kreatywności oraz dobrym refleksem. Rozgrywka polega na jak najszybszym dokończeniu zdania podanego przez gracza będącego w danej rundzie sędzią. Sędzia wybiera jedną z czerwonych kart i czyta jedno z zapisanych na niej zdań. Zadaniem pozostałych graczy jest jak najszybsze wybranie z posiadanych w ręce pięciu zielonych kart najlepszej ich zdaniem odpowiedzi (na kartach znajdują się zarówno obrazki, jak i słowa), a następnie ułożenie ich rewersem do góry na środku planszy. Wygrywa osoba, której odpowiedź, zdaniem sędziego, była w danej rundzie najlepsza.

 

Gry przeznaczone niekoniecznie dla najmłodszych graczy zapraszają do rozgrywki pełnej absurdów, czarnego humoru, często ocierając się o typowo dorosłe tematy. Dlatego też będą stanowiły doskonałą rozrywkę dla wszystkich tych, którzy chcą do spotkań w gronie znajomych dodać odrobinę pikanterii i bezpruderyjności.

Autor: Redakcja, 23 sierpnia 2019