Magia wspólnej gry

Top 5 gier pod choinkę od marki Shuffle

Wkrótce Święta Bożego Narodzenia, czyli magiczny czas, gdy obdarowujemy się prezentami. Aby zawartość paczek pozostawionych przez Mikołaja pod choinką cieszyła każdego obdarowanego, mamy kilka propozycji prezentowych w sam raz dla najmłodszych i nie tylko.

Harry Potter Korytarze Hogwartu

Hogwart słynie ze swoich labiryntowych korytarzy, w których natknąć można było się na niezwykłe postacie. W grze „Harry Potter Korytarze Hogwartu” możecie zwiedzić je wraz z innymi współgraczami.

Wcielając się w rolę młodych czarodziejów, rozpoczynacie wyścig po korytarzach szkoły, a Waszym celem jest dotarcie do Wielkiej Sali. Nim to nastąpi, po drodze musicie zdobyć specjalne umiejętności, a także unikać losowych pułapek.

Harry Potter Rajd po ulicy Pokątnej

Miłośnicy przygód młodego czarodzieja z pewnością ucieszą się na myśl o grze osadzonej w uniwersum Harry’ego Pottera. „Harry Potter Rajd po ulicy Pokątnej” zabierze nas na tytułową ulicę, a celem każdego z graczy będzie zebranie wszystkich potrzebnych pomocy naukowych i złapanie pociągu do Hogwartu.

Uwaga, jeśli traficie po drodze na Luciusza Malfoya, musicie zacząć grę od początku!

CZYTAJ:  Gry o świecie magii

Kalambury Kraina Lodu 2

Umiesz pokazać jednorożca? A jazdę na nartach? A może wiesz, jak przedstawić kostkę lodu? Jeśli tak, to koniecznie spróbuj swoich sił w grze „Kalambury Kraina Lodu 2”.

Do dyspozycji graczy oddany zostaje zestaw kart, na których znajdują się hasła. W celu ułatwienia zabawy młodszym graczom – karty zawierają również obrazki pozwalające uczestniczyć w rozgrywce bez umiejętności czytania. Kto zdobędzie jako pierwszy cztery karty – wygrywa całą grę.

Disney Princess Race Home

Wyścigi to nie tylko rozrywka dla chłopców. To również świetna aktywność dla dziewczynek. „Disney Princess Race Home” pozwala pokierować losem jednej z czterech księżniczek, a naszym celem jest jak najszybsze doprowadzenie jej do domu.

Wygrywa gracz, który jako pierwszy doprowadzi wszystkie cztery figurki przedstawiające wybraną postać do mety. Rozgrywkę urozmaicają dodatkowe bonusy jak np. monety przyspieszenia, dające czasową przewagę nad przeciwnikami.

Color Addict Kids

„Color Addict” to gra, która zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. W wersji oznaczonej jako „Kids” możemy rozegrać kilka partii z naszymi pociechami.

Zasady są niezmienione, naszym celem jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kart z ręki. Możemy to zrobić, zagrywając odpowiedni kolor, kształt lub obydwa. Chcąc wygrać zabawę, należy wykazać się nie lada refleksem.

*

Gry planszowe mogą być doskonałym pomysłem prezentowym zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych. Są kolorowe, mają proste zasady i zapewniają wiele godzin nieskrępowanej zabawy. W większość z nich możemy również zagrać całą rodziną! Mamy nadzieję, że zaprezentowane powyżej propozycje zainspirują Mikołaja do pomysłów na gwiazdkowe prezenty.

Wesołych Świąt!

Autor: Redakcja, 13 grudnia 2021