Magia wspólnej gry

Gry o świecie magii

Któż z nas nie chciałby panować nad magiczną mocą znaną choćby z książek i filmów fantasy. Niestety, prawdziwa magia w naszym świecie nie istnieje. Co innego w świecie wyobraźni, gdzie przy pomocy choćby poniższego zestawu gier, możemy wcielić się w postacie o nadnaturalnych możliwościach.

Cartamundi Harry Potter 4 in 1

Harry’ego Pottera zna chyba cały świat. Młody czarodziej noszący na swoich barkach odpowiedzialność za losy świata był bohaterem wielu dzieł popkulturowych. Jest również bohaterem gier, choćby tych wydanych przez Cartamundi. Dzięki zestawowi, w skład którego wchodzą takie gry, jak „Szczęśliwe rodziny”, „Gra akcji”, „Pary” oraz „Snap”, wraz z Harrym i jego przyjaciółmi (zobrazowanymi na kartach) możemy wejść do świata magii i świetnie się bawić. Gry z Harrym Potterem to prawdziwa podróż do Hogwartu.

CZYTAJ:  Gry z odrobiną magii

Alchemicy

Jaki efekt może dać zmieszanie ropuchy i korzenia mandragory? Czy powstała w ten sposób mikstura będzie dla nas bezpieczna? „Alchemicy” starają się odpowiedzieć na to pytanie łącząc w sobie mnóstwo logicznego myślenia z solidną dawką dobrej zabawy. W grze wcielamy się bowiem w jednego z czterech alchemików, a naszym zadaniem jest przeprowadzenie szeregu badań, które pozwolą nam określić zachowanie poszczególnych składników mikstur.

Do gry najlepiej zarezerwować sobie cały wieczór, bowiem podstawowa rozgrywka trwa około 90 minut.

alchemicy gra cartamundi

Res Arcana

Potężne zaklęcia, magiczne artefakty, sztuczki przechylające szalę zwycięstwa na naszą stronę – to wszystko znajdziemy w „Res Arcana”. Ta karciana gra osadzona w klimatach fantasy pozwala nam wcielić się w jednego z kilku potężnych magów. Zadaniem każdego z graczy jest umiejętne zagrywanie wyciąganych z talii kart oraz wykorzystywanie umiejętności kontrolowanego czarodzieja do zdobywania skarbów niezbędnych w celu zwiększania swojej potęgi.

res arcana gra cartamundi

CZYTAJ:  Jak zostać magikiem?

Hocus

„Hocus” jest kolejną grą karcianą osadzoną w klimatach fantasy. Tym razem rozgrywka jest wariacją zasad pokera z elementami magicznymi. Każda z kart w rozgrywce reprezentuje jednego z magów, określonego wartością swojej siły. Ustawienie odpowiedniego układu kart pozwala na przyzywanie potężnych zaklęć, mogących powstrzymać innych przeciwników przed sięgnięciem po zwycięstwo.

gra hocus pocus

*

Choć magia nie istnieje w rzeczywistym świecie, dzięki takim rozgrywkom możemy poczuć się choć przez chwilę jak posiadacze nadludzkiej mocy. Jeśli więc wracacie w marzeniach do książek o dzielnych bohaterach i potężnych czarnoksiężnikach, jedna z powyższych gier pozwoli Wam na nowo poczuć się jak podczas przeżywanych w wyobraźni przygód.

Autor: Redakcja, 13 maja 2021