Pionkiem po planszy

Gry planszowe dla geeków, cz.II

Gier dla prawdziwych geeków ciąg dalszy! Tak, nie pozwolimy wam się nudzić. Jeśli opanowaliście już do perfekcji pozycje przedstawione w poprzedniej części, najwyższy czas oddać się przyjemnościom odkrywania nowego… Gry planszowe dla geeków czekają na was!

Zobaczcie, co przygotowaliśmy tym razem!

New Angeles: Miasto korporacji

Przenieście się do centrum ekonomicznego całego układu planetarnego! Brzmi interesująco, prawda? Teraz konkrety: każda z korporacji znajdujących się w New Angeles jest odpowiedzialna za eliminowanie niebezpieczeństw, które mogłyby zagrażać produktywności miasta. Korporacje dbają także o odpowiednie ilości towarów i usług we wszystkich dzielnicach i jeśli spełnią swoje zadania, miasto pozostanie pod kontrolą.

Czego potrzebujecie, aby wygrać? To proste. Negocjacji i manipulacji. Pamiętajcie, że bez łapówek czy składania obietnic nie zdołacie osiągnąć celu. Aby sukces stał się waszym drugim „ja”, sięgnijcie po wszystkie możliwe środki, które pomogą wam wygrać. Jeśli natomiast nie zdołacie ze sobą współpracować w odpowiedni sposób, nikt nie wygra. Pamiętajcie też, że świat się zmienia, ale chciwość pozostaje zawsze niezmienna.

new angeles miasto korporacji, gry planszowe dla geekow

Doom

O co chodzi? Kto grał w wersję elektroniczną, ten wie, a tym, którym ta pozycja jakimś cudem umknęła, wyjaśniamy: czterech uzbrojonych marines staje w obronie świata i rozpoczyna wojnę z mrocznymi zastępami piekła! Przed wami niebezpieczne i wciągające misje. Będziecie musieli dokonać nieludzkich wyczynów, pokonać drapieżne demony i wiele innych przerażających rzeczy. Im więcej wrogów pozbawicie życia, tym lepiej dla was. Pozostawcie za sobą rzekę krwi i szczątki porąbanych na kawałeczki stworów. Czy dacie radę przetrwać i wygrać?

Doom, gry planszowe dla geeków

Imperializm: Droga ku dominacji

Droga do chwały… walka, spisek, intryga.

Przejmijcie kontrolę nad jednym z mocarstw i zamieńcie je w wielkie, potężne imperium! Organizujcie wyprawy odkrywcze, wypowiadajcie wojny i inwestujcie w rozwój gospodarczy. Chcecie wygrać? Znajdźcie złoty środek pomiędzy przemyślanymi intrygami, krwawymi konfliktami i zrównoważonym rozwojem.

Zaczynając pełną przygód rozgrywkę, zapamiętajcie sobie słowa Krzysztofa Kolumba: „Złoto to cudowna rzecz! Kto je posiada, jest panem wszystkiego”. Ten cytat bardzo wam się przyda…

CZYTAJ:  Magic: The Gathering

Waszej uwadze polecamy również inne gry planszowe dla geeków:

  • Zombie Terror” – dla miłośników zombiaków i nieumarłych. Dzięki dodatkowym scenariuszom rozgrywek, a także możliwości tworzenia własnych, gra oferuje właściwie nieskończone możliwości.
  • Terraformacja Marsa” – przystosujcie Czerwoną Planetę do życia i zapoczątkujcie nową erę ludzkości!

terraformacja marsa, gry planszowe dla geeków

  • Android: Mainframe” – to bardzo szybka strategia. Wcielacie się w członków kryminalnej grupy infiltrującej cyberprzestrzeń. A wszystko dla… pieniędzy! I sławy!

Gry planszowe dla geeków sprawią wam wiele przyjemności i satysfakcji… Zatem do dzieła!

Autor: Redakcja, 20 lutego 2018