Magia wspólnej gry, Pionkiem po planszy

Gry planszowe, które rozbawią do łez

Gry towarzyskie z definicji powinny być umilaczem czasu. Są wśród nich jednak planszówki, które rozbawią do łez każdego gracza. Poniżej prezentujemy 5 propozycji na zdecydowanie mocną poprawę nastroju.

Color Addict

„Color Addict” to gra tak trudna, że aż śmieszna. Trudna, ponieważ wymaga naprawdę dużego skupienia, aby udzielić prawidłowej odpowiedzi. Śmieszna, bo nic tak nie śmieszy jak potknięcia przeciwników.

O co w niej chodzi? Gra daje nam do dyspozycji 110 kart z nazwami kolorów. Naszym celem jest pozbycie się kart trzymanych w dłoni przez głośne wymówienie napisanego na nich koloru. No właśnie – napisanego! Bowiem dla zmylenia naszej uwagi nazwy zapisane są… inną barwą!

„Color Addict” gwarantuje szybką rozgrywkę poprzerywaną wybuchami gromkiego śmiechu.

color addict, gra planszowa

Na końcu języka

Jak szybko jesteś w stanie reagować na sytuacje na stole? Ta gra pokaże, czy dysponujesz odpowiednim refleksem.

W grze „Na końcu języka” karty oznaczone są obrazkami (np. serca) oraz nazwami kategorii (np. polska komedia). Każdy gracz wyciąga jedną kartę ze stosu i kładzie przed sobą obrazkiem do góry. Jeśli na kartach dwóch graczy pojawi się ten sam obrazek, muszą jak najszybciej podać hasło pasujące do kategorii na karcie przeciwnika. Zwycięzcą jest osoba, która wygrała najwięcej takich pojedynków.

na końcu języka, gra planszowa

Loża szyderców

Poczucie humoru bywa różne. Czasami jest tak czarne, jak najczarniejszy wyprodukowany do tej pory materiał – Vantablack.

Dla każdego, kto dysponuje podobnym spojrzeniem na rzeczywistość, „Loża szyderców” będzie idealną rozrywką na długie wieczory w gronie przyjaciół. Zasady są proste: każdy z graczy otrzymuje do ręki 9 kart odpowiedzi, dodatkowo na każdą rundę wybierany jest tzw. Sędzia. Zadaniem Sędziego jest wybranie karty pytania i położenie jej na stole. Gracze wybierają ze swoich kart odpowiedzi jedną, ich zdaniem najlepszą, i kładą ją na stole w pozycji zakrytej. Sędzia losuje karty, czyta odpowiedzi, a najbardziej szydercza z nich wygrywa. Gracz, który uzbiera najwięcej punktów w 13 rundach wygrywa całą grę.

CZYTAJ:  Gry z intrygą w tle

loża szyderców, gra planszowa

Nie Testowaliśmy Tego Również

Na pierwszy rzut oka egzemplarz „Nie Testowaliśmy Tego Również” wygląda jak gra, która ledwie wyszła z fazy prototypowej. Proste pudełko, brak grafik na kartach, dziwna gramatura. Wszystko to jednak oblane jest obficie masą absurdalnego humoru. Naprawdę solidną masą. Taką, która jest w stanie rozbawić do łez największego nawet ponuraka.

Jak wyglądają zasady gry? Bardzo prosto: musisz wygrać, bo inaczej przegrasz.

A sposobów zarówno na wygraną, jak i na przegraną jest całkiem sporo. Zadaniem każdego gracza na początku jest dobranie dwóch kart do ręki. Karty te dzielą się na zwykłe oraz specjalne (tzw. gwiezdne). W każdej rundzie należy zagrać jedną z posiadanych kart zgodnie z jej treścią. Może to być prezent dla innego gracza, może to być również tornado albo meteoryt, który skutecznie eliminuje z dalszej gry.

W pudełku są również dwa dodatki: „Niebieskie” karty (tak naprawdę szare) posiadające na każdym z boków inny rodzaj zagrania oraz Zabójcze Kości – kostki do gry wprowadzające do każdej pokręconej rozgrywki dodatkowy element losowości.

Stupromilowy las

Istnieją gry, do których lepiej nie podchodzić na trzeźwo. Jedną z nich jest „Stupromilowy Las”, tytuł przeznaczony wyłącznie dla dorosłych graczy. Rozgrywka zabiera nas do tytułowego lasu, gdzie gracze wcielają się w jego mieszkańców o imionach równie pokręconych jak ich specjalne umiejętności. Celem gry jest przedostanie się z jednego końca lasu na drugi, pokonując po drodze liczne przeszkody, wykonując zadania i pojedynkując się z przeciwnikami. Pojedynki i zadania bywają naprawdę zaskakujące: od szybkich potyczek w znane wszystkim „kamień, papier, nożyce”, przez robienie dziwnych min, a skończywszy na próbie zatańczenia breakdance do wybranej przez współgraczy muzyki… na ścianie.

Ilość absurdów wciśniętych do rozgrywki zapewnia mnóstwo doskonałej zabawy i częste przerwy na złapanie psychicznej równowagi po kolejnych salwach śmiechu.

CZYTAJ:  Najlepsze gry dla młodzieży

Powyższe 5 propozycji jest w stanie rozbawić każdego do łez. Jeśli lubicie tego typu rozgrywkę, dysponujecie ponadprzeciętnym refleksem lub szyderczym poczuciem humoru, te tytuły zapewnią wam wiele godzin prawdziwej, czystej radości.

stupromilowy las, gra planszowa

Autor: Redakcja, 15 marca 2019