Magia wspólnej gry

Gry z superbohaterami

Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o byciu superbohaterem? O przeskakiwaniu najwyższych budynków, lataniu szybciej niż najszybsze samoloty, o podnoszeniu ogromnych ciężarówek niczym zabawkowych samochodzików. Dziś dzięki grom planszowym możemy spełnić to marzenie. Poniżej kilka naszych propozycji z superbohaterami w tle.

Justice League Snaps

Ligę Sprawiedliwości zna każdy miłośnik komiksów. Grupa dzielnych superbohaterów ofiarnie staje w obronie ludzkości. Dzięki grze „Justice League Snaps” wydawnictwa Cartamundi możemy toczyć przy ich pomocy proste i szybkie pojedynki w grupie maksymalnie sześciu osób.

Niezbędne będzie błyskawiczne myślenie i nadnaturalna szybkość, bowiem kluczową zasadą zwycięstwa jest pozbycie wszystkich kart – wygrywa ten, kto zrobi to najszybciej.

Aby odrzucać karty musimy dopasowywać widoczne na nich obrazy, liczby lub kolory i uważać na czarne charaktery, które mogą nieźle namieszać w naszej misternej strategii.

CZYTAJ:  Cechy dobrego gracza

cartamundi justice league snaps

 

Pack of Heroes

„Pack of Heroes” pozwala nam skompletować drużynę spośród czterdziestu unikatowych superbohaterów, posiadających przypisane im moce.

Przy pomocy tej drużyny będziemy walczyć z innymi zespołami (wykorzystując zdolności lub wyciągane z talii karty futurystycznych gadżetów) o miano najlepszej grupy superbohaterów w Mieście Mocy. Bowiem tylko najlepsi mogą zostać wybrani na jego obrońców.

cartamundi pack of hero

Pojedynek Superbohaterów DC

Wracamy do świata Ligi Sprawiedliwości, czyli superbohaterów ze świata DC. Wcielając się w Supermana, Wonder Woman, Batmana lub innych członków Justice League będziemy powstrzymywać złoczyńców przed wcieleniem w życie ich misternie szytych planów.

Do dyspozycji otrzymujemy karty zdolności, ekwipunku i miejsc, które wykorzystując w sprytny sposób przekuwamy na zwycięstwo. Wygrywa ten gracz, który po pokonaniu wszystkich złoczyńców zdobędzie najwięcej punktów określonych w posiadanych przez niego kartach.

CZYTAJ:  Gry dla domorosłych detektywów

pojedynek superbohaterów

Cardline Marvel

Nie zapominajmy również o świecie superbohaterów Marvela. W grze „Cardline Marvel” naszym zadaniem jest pozbycie się jak najszybciej wszystkich wylosowanych kart. Jak to zrobić? Poprzez prawidłowe porównanie ich z bohaterem znajdującym się na stole.

Przed rozgrywką decydujemy, czy cechą kluczową jest inteligencja, siła, czy walka, a następnie staramy się uporządkować nasze karty po lewej lub prawej stronie karty na stole, starając się odgadnąć, czy nasza postać np. jest mądrzejsza od tej, która już jest na blacie.

Im dłużej trwa gra i im więcej kart pojawia się na stole, tym rozgrywka staje się coraz trudniejsza.

cartamundi cardline

*

Jeśli nie urodziliśmy się na innej planecie, nie ugryzł nas radioaktywny pająk lub nie jesteśmy geniuszem technologicznym, nie mamy szans na zostanie prawdziwym superbohaterem wyposażonym w niesamowite zdolności. Zawsze jednak możemy wybrać jedną z powyższych gier i podczas rozgrywki spróbować swoich sił w walce o dobro i sprawiedliwość.

Autor: Redakcja, 30 marca 2020