Magia wspólnej gry

Gry dla domorosłych detektywów

Co jest nieodłącznym atrybutem detektywa? Charakterystyczna czapka i lupa? Płaszcz prochowiec? Nie – prawdziwy detektyw potrzebuje swojego zmysłu dedukcji, dzięki któremu nawet z najmniejszych śladów jest w stanie ułożyć historię zbrodni i wykryć osobę, która ją popełniła. W grach zaproponowanych poniżej sami będziecie mogli wcielić się w detektywów i wykorzystać swoje umiejętności do rozwiązania kryminalnych zagadek.

Cluedo Shuffle

„Cluedo” to gra-legenda. Wydana przez firmę Hasbro planszówka zabierała nas do starego domu, w którym popełnione zostało morderstwo. Naszym celem było znalezienie winnego poprzez umiejętne łączenie ze sobą odnajdywanych tropów. „Cluedo Shuffle” to karciana wersja tej znakomitej gry wydana przez wydawnictwo Cartamundi.

Dzięki połączeniu jej ze specjalną aplikacją dostępną na smartfony możemy rozwiązywać sprawy w wielu ciekawych wariantach!

cluedo, gra planszowa, cartamundi

CZYTAJ:  Gry dla miłośników strategii

Takie życie 2 – detektywi

Historie kryminalne czytane są przez wielu z wypiekami na twarzy. A co, jeśli moglibyśmy wziąć udział w rozwiązaniu kilku z nich?

„Takie życie 2 – detektywi” to doskonała gra, dzięki której będziemy w stanie wrzucić nasz zmysł dedukcji na najwyższy bieg.

Jeden z graczy wyciąga losową kartę z talii i czyta umieszczony na niej fragment historii. Zadaniem pozostałych osób jest dowiedzenie się, przy pomocy serii pytań, co tak naprawdę się wydarzyło.

Pikanterii dodaje fakt, że historie zawarte na kartach to autentyczne zdarzenia, choć czasami niezwykle trudno uwierzyć, że dana sytuacja rozegrała się naprawdę.

takie życie gra, cartamundi

Cienie: Amsterdam

W Amsterdamie popełnione zostało przestępstwo. Niestety, policyjne śledztwo nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów, przez co do gry wchodzą agencje detektywistyczne prowadzone przez graczy. Celem każdej z nich jest jak najszybsze znalezienie wskazówek i rozwiązanie sprawy.

Zaletą gry „Cienie: Amsterdam” są niezwykle proste reguły, zapewniające wiele zabawy zarówno najmłodszym, jak i starszym graczom.

cienie amsterdam

Detektyw – kryminalna gra planszowa

Kiedyś detektyw korzystał jedynie z otwartości swojego umysłu. Dziś wspierają go nowoczesne technologie. Tak jak w grze „Detektyw – kryminalna gra planszowa”, gdzie jako detektywi przy pomocy wielu ciekawych gadżetów będziemy rozwiązywać coraz trudniejsze zagadki kryminalne.

Każda z 5 dostępnych w pudełku spraw składa się z 36 kart, na których znajdują się drobne wskazówki. Celem graczy jest wspólne rozwiązanie sprawy na podstawie posiadanych faktów. Przyda się tu rozwinięty zmysł dedukcji i umiejętność łączenia faktów.

CZYTAJ:  Gry z medycyną w tle

detektyw gra

Gry planszowe nie tylko bawią, ale również rozwijają przydatne w codziennym życiu cechy – intuicję i umiejętność logicznego myślenia. Dlatego jeśli czujecie chęć rozwiązywania kryminalnych zagadek, spróbujcie jednej z wymienionych wyżej propozycji. Gwarantujemy Wam wiele godzin doskonałej zabawy w gronie najbliższych.

Autor: Redakcja, 30 stycznia 2020