Magia wspólnej gry

Gry z medycyną w tle

Marzysz o tym, aby ratować życie pacjentów? Leczyć ich z ciężkich chorób i mieć przy tym odrobinę zabawy? Nie musisz kończyć długich i kosztownych studiów medycznych – wystarczy, że wybierzesz którąś z poniższych gier.

Operacja Shuffle

„Operacja” to kultowa już gra, w której mogliśmy wcielić się w chirurga przy stole operacyjnym. Naszym zadaniem było przeprowadzenie tytułowej operacji w taki sposób, aby pacjent pozostał w stanie stabilnym. „Operacja Shuffle” to karciana wersja tej gry, gdzie pod postacią kart kryją się zarówno choroby, sposoby na ich wyleczenie, jak i dobrze znany w oryginalnej części brzęczyk, informujący o zagrożeniu życia naszego pacjenta.

shufflego operacja, gra planszowa

Zawody – U lekarza

Lekarz to jeden z zawodów, w który bardzo chętnie wcielają się dzieci w swoich zabawach. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, warto zagrać z maluchami w grę „Zawody – U lekarza”. W zestawie znajdziemy planszę, pionki, żetony, karty oraz kostkę, dzięki którym będziemy mogli rozpocząć rozgrywkę. Zgodnie z tytułem, gra pozwala nam na wcielenie się w tytułowych lekarzy i poznanie tajników ich pracy. „Zawody – U lekarza” łączy w sobie świetną zabawę oraz walory edukacyjne.

Grunt to zdrowie

Wokół kolejek w przychodniach krążą liczne legendy, przy czym część z nich jest zdecydowanie oparta na faktach. „Grunt to zdrowie” pozwala nam stworzyć kilka kolejnych opowieści kolejkowych, przy okazji oferując mnóstwo dobrej zabawy. W tej grze wcielamy się w postaci pacjentów, których jedynym celem jest przepchanie się w kolejce jak najbliżej wejścia do gabinetu lekarskiego. W tym celu musimy wykorzystać cały swój spryt, spostrzegawczość oraz zmysł planowania. Dodatkową zaletą „Grunt to zdrowie” są humorystyczne ilustracje autorstwa Andrzeja Mleczki.

grunt to zdrowie, gra planszowa

Story Cubes: Medycyna

Opowiadanie historii to najstarsza znana ludzkości rozrywka. Seria gier „Story Cubes” pozwala każdemu z graczy wcielić się w bajarza, który ma dla pozostałych uczestników zabawy do opowiedzenia pewną opowieść. Wszystko zależy od tego, jakie piktogramy wylosuje podczas rzutu kostką. „Story Cubes: Medycyna” to dodatek do gry zawierający w sobie trzy kostki z obrazkami związanymi ze zdrowiem. Możemy zastąpić nimi trzy losowo wybrane kostki z zestawu głównego lub zwiększyć ilość kości w czasie gry do 12, co pozwoli prowadzić jeszcze bardziej rozbudowaną historię.

CZYTAJ:  W jakie gry zagrają seniorzy?

story cubes medycyna

Pandemic: Lekarstwo

Jednym z najczęściej powtarzanych motywów w filmach katastroficznych jest wizja śmiertelnej choroby nawiedzającej ludzkość. W grze „Pandemic: Lekarstwo” mamy możliwość wejścia do takiej rzeczywistości i znalezienia skutecznej szczepionki na jedną z czterech przewidzianych w rozgrywce chorób. Aby tego dokonać, musimy mieć nieco szczęścia w rzutach specjalnymi kośćmi. Pomysł gry „Pandemic: Lekarstwo” oparty został na znanej planszówce „Pandemia”.

pandemia: lekarstwo, gra planszowa

Gry z medycyną w tle – rozrywka dla każdego

Wymienione powyżej tytuły gier medycznych to doskonały wybór dla każdej grupy wiekowej, zainteresowanej działaniami lekarzy oraz ich pacjentów. Z jednej strony są w stanie przekazać nam wiele cennych informacji o tej niezwykle istotnej dziedzinie nauki, z drugiej – zapewniają doskonałą rozrywkę na planszówkowe wieczory w gronie znajomych i rodziny.

Autor: Redakcja, 4 lipca 2019