Magia wspólnej gry

Gry z odrobiną magii

Prawdziwej magii, takiej znanej choćby z kart książek fantasy, nie ma. Wymyśliliśmy ją sobie, aby nieco podkolorować rzeczywistość. I choć nikt z nas nie potrafi miotać kulami ognia prosto z dłoni, dzięki odrobinie wyobraźni jesteśmy w stanie przenieść się do świata, gdzie magia istnieje i możemy jej użyć kiedy tylko chcemy. Wystarczy odpowiednia gra planszowa.

Jadę do Hogwartu

Szkoła Magii i Czarodziejstwa to jedna z najsłynniejszych fikcyjnych lokacji na świecie. Dzięki popularności serii książek (a następnie filmów) o przygodach dzielnego młodego czarodzieja, ten ogromny zamek stał się również miejscem akcji wielu gier, m.in. „Jadę do Hogwartu” wydanej w Polsce przez Cartamundi. Zasady rozgrywki są niesamowicie proste: należy w jak najkrótszym czasie zebrać magiczne przedmioty znajdujące się na wylosowanej przez nas liście.

„Jadę do Hogwartu” to zabawa przeznaczona dla 3-5 graczy. Grę kupujemy w pudełku stylizowanym na magiczny kuferek.

CZYTAJ:  Jak zostać magikiem?

Mage Wars: Akademia

W grze „Mage Wars: Akademia” wcielamy się w postać młodego adepta sztuk magicznych stającego przeciwko innym magom w walkach o prestiż. W czasie rozgrywki wykorzystujemy dziesiątki kart czarów (z każdym dodatkiem otrzymujemy kolejne zestawy), dzięki którym będziemy w stanie szybciej pokonać naszego przeciwnika.

Ale same czary to nie wszystko, ważna jest również odpowiednia taktyka pozwalająca zadać wrogom jak najwyższe straty.

Dobble: Harry Potter

Kiedy mówimy „Magia”, myślimy „Harry Potter”. Popularność tej serii sprawiła, że w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kolejnego tytułu powiązanego ze światem Hogwartu. Tym razem prezentujemy specjalną wersję znanej i cenionej gry „Dobble”, gdzie na okrągłych kartach umieszczone zostały postacie i charakterystyczne znaki z książek. Naszym zadaniem, podobnie jak w oryginalnej wersji, jest jak najszybsze znalezienie na karcie leżącej na stole identycznego symbolu z symbolem na karcie trzymanej przez nas. Utrudnieniem może być fakt, że znaki te różnią się między sobą wielkością i ułożeniem względem innych znaków na karcie.

Czary Mary

„Czary Mary” przenosi nas do krainy, w której najlepsi magowie chcą uzyskać dostęp do tajemniczej wiedzy zgromadzonej w pilnie strzeżonej wieży Arcymaga. Jako że pretendentów jest całkiem sporo (ilość graczy wynosi od 2 do 5), a wygrywa tylko jeden, muszą oni walczyć ze sobą o możliwość dotarcia do skarbu.

„Czary Mary” to gra taktyczna, gdzie oprócz mocy zaklęć liczy się odpowiednie wykorzystanie przewagi nad pozostałymi graczami. Wszystko po to, aby – gdy opadnie kurz po magicznych kulach – na placu boju pozostał tylko jeden zwycięzca.

czary mary

CZYTAJ:  Gry, w których Moc będzie z Tobą

Odrobina magii w życiu jest bardzo ważna. Dlatego możesz wnieść ją do swojego przy pomocy jednej z wymienionych powyżej gier. Każda z nich gwarantuje doskonałą zabawę w gronie znajomych i pozwala choćby na chwilę przenieść się do świata, gdzie zaklęcia są na porządku dziennym.

Autor: Redakcja, 31 października 2019