Magia wspólnej gry, Pionkiem po planszy

Gry, w których Moc będzie z Tobą

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce, swoją podróż rozpoczął młody adept Mocy – Luke Skywalker. I choć dzielą nas od niego miliony lat świetlnych, historie dzielnych rebeliantów walczących ze złowrogim Imperium możemy rozgrywać w zaciszu własnego domu. Wystarczy wykorzystać jedną z gier osadzonych w tematyce Gwiezdnych Wojen.

Shuffle Star Wars Classic – Gra karciana

Gwiazda Śmierci to najpotężniejsza broń znana galaktyce Gwiezdnych Wojen. Ogromna stacja kosmiczna wielkości księżyca posiada tak dużą moc, że jest w stanie niszczyć całe planety. I to właśnie o jej istnienie lub nieistnienie walczy się w grze „Star Wars Classic” wydawnictwa Cartamundi. Rozgrywka przeznaczona jest dla dwóch graczy, którzy stają naprzeciw siebie i przy pomocy zagrywania specjalnych kart starają się odpowiednio umieścić Gwiazdę Śmierci na orbicie planety lub zniszczyć ją przy pomocy floty atakującej.

Star Wars: Zewnętrzne Rubieże

Świat Gwiezdnych Wojen pełen jest przepięknych planet, na których bohaterowie sagi znajdują schronienie lub przygody. Ale jest jedno miejsce, którego starają się unikać za wszelką cenę – fragmentu galaktyki zwanego Zewnętrznymi Rubieżami. Tam właśnie udajemy się w grze „Star Wars: Zewnętrzne Rubieże”, gdzie jako przemytnik, łowca nagród lub zwykły najemnik będziemy budowali legendę swojego bohatera. W zestawie znajdziemy szereg rozmaitych żetonów i kart pozwalających wykonywać różnorakie misje, czy też spotykać postacie znane z filmów.

Star Wars: Rebelia

„Star Wars: Rebelia” przenosi nas wprost do ciągnącego się od lat galaktycznego konfliktu, gdzie dzielni Rebelianci muszą stawiać czoła złowrogiemu Imperium w walce o wolność. Tam też możemy przejąć kontrolę nad oddziałami obydwu armii, aby przechylić szalę zwycięstwa  na naszą stronę. Do dyspozycji, poza flotami okrętów, otrzymujemy również jednostki naziemne i dobrze znanych z oryginalnej Trylogii bohaterów, których wysyłamy na ważne, fabularne misje.

CZYTAJ:  Gry dla miłośników strategii

Timeline: Star Wars

Wszechświat Gwiezdnych Wojen jest miejscem bogatym w postaci i wydarzenia. Nie każdy jest w stanie połapać się w jego zawiłościach, nawet skupiając się tylko i wyłącznie na historiach znanych z filmów. W grze „Timeline: Star Wars” będziemy w stanie sprawdzić naszą wiedzę z zakresu pierwszych trzech epizodów przedstawiających przygody młodego Anakina Skywalkera. W czasie rozgrywki otrzymujemy zestaw kart ze scenami z poszczególnych epizodów. Naszym celem jest dopasowanie ich do pierwszej leżącej karty w taki sposób, aby utworzyły chronologiczną całość. Wygrywa gracz, który jako pierwszy prawidłowo pozbędzie się wszystkich kart.

 

Gwiezdne Wojny to niezwykle rozbudowany wszechświat zawierający w sobie setki miejsc i bohaterów. Nic dziwnego, że jest wdzięcznym tematem do tworzenia ciekawych i wciągających gier. Życzymy Wam doskonałej rozrywki przy opisanych tytułach oraz oczywiście… niech Moc będzie z Wami.

Autor: Redakcja, 18 lipca 2019