Magia wspólnej gry

W co grać w gronie najlepszych przyjaciół?

Mówi się, że przyjaciele to taka rodzina, którą można wybrać. Dlatego spędzanie z nimi czasu jest jednym z najlepszych sposobów na relaks i doskonałą zabawę. A co może być lepszego niż wykorzystanie tego czasu do rozegrania kilku partyjek gier planszowych? W poniższym zestawieniu prezentujemy cztery, które szczególnie przypadną do gustu Twojej paczce.

Flirt towarzyski

„Flirt towarzyski” wydany przez Cartamundi to nowa wersja gry, która dawno temu królowała na wyjazdach w podstawówce. Zapewnia wiele godzin doskonałej, nieskrępowanej zabawy w gronie najbliższych znajomych.

W zestawie znajdziemy zestaw kart, na każdej karcie wydrukowana jest lista zdań. Rozgrywka polega na przekazywaniu innym graczom karty z określeniem, pod którym numerem znajduje się zdanie, jakie chcemy mu przekazać. Gracz, który otrzymuje od nas kartę może odpowiedzieć dowolnym innym zdaniem z kart posiadanych w swojej talii.

Dzięki „Flirtowi towarzyskiemu” możesz prowadzić długie, ciekawe rozmowy na wiele tematów, pogłębiać relacje, a nawet – kto wie – znaleźć swoją miłość.

gra flirt towarzyski cartamundi

CZYTAJ:  Długie gry planszowe

Pytania od czapy

Masz dość podporządkowania się normom społecznym? Dzięki „Pytaniom od czapy” choć na chwilę możesz stać się kimś innym i zacząć myśleć nieszablonowo.

W czasie rozgrywki jeden z graczy zadaje współgrającym widniejące na wylosowanej karcie pytanie (do dyspozycji mamy 120 kart z trzema pytaniami na każdej z nich), a następnie ocenia ich odpowiedzi, wrzucając pionki reprezentujące uczestników do jednej z dwóch tub – „Spoko” i „Od czapy”. Ostatni z odpowiadających wybiera tubę, w której – jego zdaniem – znajduje się jego pionek.

Wszyscy gracze z wybranej tuby mogą przesunąć się po specjalnej planszy. Wygrywa ten, który jako pierwszy dotrze do ostatniego pola.

gra pytania od czapy cartamundi

Ego

„Ego” to kultowa gra imprezowa, w której będziemy mogli zmierzyć się z ponad 400 pytaniami. Dzięki niezwykle prostym zasadom już po paru chwilach nawet ci, którzy nigdy nie mieli styczności z tym tytułem, są w stanie wkroczyć do gry.

Rozgrywka w „Ego” wygląda następująco – jeden gracz czyta pytanie, a następnie w tajemnicy przed innymi obstawia swoją odpowiedź. Zadaniem pozostałych jest jej odgadnięcie poprzez obstawianie odpowiedniej liczby żetonów. Wygranym jest zawodnik, który na koniec zgromadzi ich najwięcej. Co również oznacza, że najlepiej zna współgrających.

gra ego cartamundi

CZYTAJ:  Gry, w których pochwalisz się swoją wiedzą

Party Time

Jeśli istnieje na świecie gra, która najlepiej sprawdza się na imprezach z przyjaciółmi, to z pewnością jest to „Party Time”. Zapewnia ona bowiem ogrom dobrej zabawy tym, którzy w gronie najbliższych czują się nieskrępowani i mogą być po prostu sobą.

„Party Time” zawiera w sobie specjalną planszę, po której poruszają się dwie walczące o zwycięstwo drużyny. Pod każdym z pól kryją się jednak zadania, jakie członkowie danego teamu muszą wykonać. Może to być np. klasyczna rozgrywka w Taboo, pokazywanie zwierząt i zawodów, odgadywanie celebrytów, rymowanie, albo konieczność znalezienia jak największej liczby wyrazów na konkretną literę.

Różnorodność owych zadań sprawia, że z „Party Time” trudno się nudzić. Gra zapewnia bowiem wiele godzin doskonałej zabawy w gronie przyjaciół.

gra party time cartamundi

*

Czas spędzony z przyjaciółmi to najlepszy czas! Warto pielęgnować te relacje i zacieśniać je, choćby w czasie wspólnej zabawy z jedną z powyższych gier.

Autor: Redakcja, 16 lipca 2021