Magia wspólnej gry, Pionkiem po planszy

Gry dla miłośników strategii

Już w starożytności żyli ludzie, których określić można mianem urodzonych taktyków. Specjalnie zaś dla ich współczesnych odpowiedników prezentujemy zestawienie kilku ciekawych tytułów strategicznych. Gier pozwalających opracować własne drogi do osiągnięcia celów stawianych przez twórców.

Cywilizacja

„Cywilizacja” to planszowa wersja niezwykle popularnej gry komputerowej stworzonej lata temu przez Sida Meiera. Podobnie jak w pierwowzorze, tutaj również stajemy na czele jednego z małych plemion, które przez eksplorację, badania oraz działania militarne i dyplomatyczne osiągają fazę cywilizacji. Planszowa wersja gry oferuje nam mnóstwo starannie wykonanych kart oraz znaczników umożliwiających zabawę w maksymalnie cztery osoby.

gra cywilizacja

Stronghold

Oblężenia zamków w średniowieczu często trwały całymi latami. Okazuje się, że dzięki grze „Stronghold” taką symulację jesteśmy w stanie przeprowadzić w jeden wieczór. Ta gra planszowa dla miłośników strategii rzuca nas wprost do oblężonej, historycznej twierdzy Skanja, gdzie jeden z graczy wciela się w rolę obrońcy, a drugi przejmuje dowództwo nad ofensywą. Oczywistym celem każdego z nich jest obrona/zdobycie twierdzy w ciągu określonej ilości tur. Obydwaj gracze mają do dyspozycji szereg różnorakich jednostek, których odpowiednie wykorzystanie jest tu kluczem do sukcesu.

gra stronhold, plansza gry

Łamacze Szyfrów

Gra „Łamacze Szyfrów” przenosi rozgrywkę do poznańskiego XX-lecia międzywojennego, gdzie jako agenci wywiadów gracze będą musieli odczytywać tajne wiadomości ze szczegółami dotyczącymi ich misji. W pudełku znajdziemy m.in. specjalne kryptologiczne zastawki służące do odczytywania informacji. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez twórców jest możliwość zobaczenia najciekawszych miejsc Poznania z lat 20. XX wieku.

łamacze szyfrów, gra planszowa

CZYTAJ:  Długie gry planszowe

Vikings Gone Wild

„Vikings Gone Wild” to prawdziwa gratka dla miłośników strategii. W grze wcielamy się w dowódcę jednej z drużyn wikingów, a naszym celem jest atakowanie osad należących do innych graczy, by zdobyć pełne przywództwo. Gramy starannie wykonanymi kartami, utrzymanymi w kolorowej, komiksowej stylistyce. Tytuł ten wymaga od nas nie tylko zacięcia taktycznego, ale również zapewnia wiele godzin doskonałej zabawy dla maksymalnie czterech graczy.

Vikings Gone Wild, gra, karty na planszy

Strategiczne gry planszowe pozwalają nie tylko przenieść się do ciekawych miejsc i przeżywać niesamowite przygody, ale również edukują. Dzięki nim możemy też wzmacniać nasze taktyczne zdolności, aby skuteczniej budować strategię jak najlepszego pokonania przeciwnika. Przewidując jego ruchy lub szybko reagując na nieszablonowe posunięcia.

Autor: Redakcja, 9 kwietnia 2019