Magia wspólnej gry

Gry dla miłośników wyścigów

Głośny ryk silnika, skupienie na twarzach kierowców, gdy na wyświetlaczu pojawia się zielone światło i w końcu pisk opon, kiedy samochody ruszają do walki o zwycięstwo. To piękne emocje, które możemy znaleźć również w grach planszowych. Kilka z nich prezentujemy poniżej.

Zestaw Upominkowy Cars

„Cars”, jeden z najpopularniejszych filmów studia Pixar, to ciekawa opowieść o przyjaźni utrzymana w zmotoryzowanym świecie. A jak zmotoryzowany, to i wyścigi stanowią dla bohaterów jedną z głównych atrakcji. W związku z tym gra wydawnictwa Cartamundi zaprasza nas na arenę wyścigową, gdzie będziemy walczyli o zwycięstwo w wielkim wyścigu.

W zestawie znajdują się dwie gry karciane. „Shuffle Auta – To dzień wyścigu!” oraz „Kwartet Auta”. To gry, które idealnie oddadzą zarówno dynamikę wyścigów, jak i klimat filmów. W zestawie znajduje się również kolekcjonerska figurka samochodu.

zestaw upominkowy cars, auta zestaw cartamundi

CZYTAJ:  Planszówkowe pomysły na prezenty dla dzieci o dużych marzeniach

Królewski wyścig

W pewnym tajemniczym królestwie, raz na 100 lat odbywa się wyścig, którego zwycięzca będzie mógł wybrać nowego króla. W szranki współzawodnictwa stają więc klany, którym marzy się posadzenie swojego kandydata na tronie.

Stojąc na czele jednego z klanów, staramy się dotrzeć do mety w jak najkrótszym czasie, jednocześnie przeszkadzając w osiągnięciu tego celu przeciwnikom. Gra wymaga od nas nie tylko sprytu, ale również ciągłego opracowywania nowych strategii, w zależności od sytuacji na planszy.

gra królewski wyścig cartamundi

Wielka Pętla

A może przerzucimy się na kolarstwo? Dzięki „Wielkiej Pętli” mamy możliwość wzięcia udziału w wyścigu drużyną składającą się z dwóch kolarzy: pomocnika oraz sprintera.

Zagrywając odpowiednie karty przesuwamy naszych zawodników o taką liczbę pól, jaki numer się na nich znajduje, licząc, że dojedziemy do mety szybciej niż drużyny przeciwników.

Proste zasady i mnóstwo świetnej zabawy sprawiają, że jest to idealna gra do szybkich rozgrywek w gronie rodziny i znajomych.

gra wielka pętla cartamundi

CZYTAJ:  Gry z dużą dawką humoru rozwijające spostrzegawczość

Sprint!

Znacie historię o żółwiu i zającu? Dzięki grze „Sprint!” będziecie mogli wcielić się w sympatycznego gada i wygrać w końcu wyścig, do którego wyzwanie rzucił Wam ten długouchy cwaniak.

Zasady są proste – aktywny gracz musi „na oko” chwycić odpowiednią liczbę kart, dzięki którym żółw poruszy się o określoną liczbę pól do przodu. Aby wygrać z zającem należy więc liczyć na odrobinę szczęścia przy wyciąganiu kart, co tylko potęguje emocje towarzyszące graczom w czasie rozgrywki.

gra sprint cartamundi

*

Wyścigi to najprostsza rywalizacja, znana człowiekowi od tysięcy lat. Przeniesiona do postaci gier planszowych, również może nieść ze sobą mnóstwo pozytywnych emocji oraz salwy śmiechu i radości. Mamy nadzieję, że w powyższym zestawieniu każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Autor: Redakcja, 31 maja 2021