Magia wspólnej gry

Gry dla par cześć II

Mamy nadzieję, że „Patchwork” i „7 Cudów Świata: Pojedynek” spodobały się wam. Mamy również nadzieję, że spędziliście przy nich miłe chwile i świetnie się bawiliście. Ale może już czas na coś nowego? Zdecydowanie! Życie nie może być nudne, prawda? Co powiecie na nowe gry dla par? Zatem zapraszamy do odbycia z nami kolejnych fascynujących przygód.

Dobrze zatem, zobaczcie, co też ciekawego wynaleźliśmy tym razem.

Holmes: Sherlok & Mycroft

24 lutego 1895 roku o poranku ogromny i przeraźliwy huk obudził cały Londyn. W Pałacu Westminsterskim wybuchła bomba! Organy bezpieczeństwa natychmiast aresztowały młodego robotnika mającego powiązania z ruchami anarchistycznymi – Michaela Chapmana, który kręcił się w okolicy miejsca zdarzenia… Brzmi ciekawie? Na pewno! Tutaj zaczyna się przygoda i odkrywanie kolejnych kart.

Co dalej?

Mycroft Holmes prowadzi śledztwo zlecone przez Koronę. Stara się ustalić, czy wybuch bomby był częścią skomplikowanego spisku. A może to jedynie inicjatywa jednej osoby? Dochodzenie wydaje się banalne do tego stopnia, że Mycroft mógłby znaleźć rozwiązanie, nie ruszając się z ciepłego fotela. Jednak nic z tego, bowiem dowiaduje się, że rodzice Chapmana wynajęli detektywa, aby udowodnić jego niewinność. Detektywem tym jest nie kto inny jak Sherlock – brat Mycrofta.

holmes sherlock i mycroft, gry dla par

Tutaj rozpoczyna się rozgrywka pomiędzy dwoma genialnymi londyńskimi detektywami. Zadaniem braci Holmes jest dowiedzenie niewinności Michaela lub też udowodnienie jego winy. Chapman jest wyrachowanym terrorystą, a może ofiarą nieszczęśliwego zbiegu okoliczności?

Gra składa się z siedmiu dni śledztwa, czyli siedmiu rozgrywek. Każdego poranka pojawiać się będzie postać z książek Arthura Conana Doyle’a. Do gry dostaniecie po trzy żetony akcji, które będziecie mogli rozdzielać i przemieszczać pomiędzy postaciami i korzystać z posiadanych przez nie umiejętności. Do każdej tury postacie wchodzą losowo, dzięki czemu rozgrywki różnią się od siebie. Tylko od was zależy, czy uniewinnicie Chapmana, czy go skażecie?

CZYTAJ:  Jaką grę planszową kupić na początek?

„Wojna o pierścień”

Kolejna propozycja powinna zainteresować w szczególności miłośników Tolkiena i Władcy Pierścieni

Gra strategiczna oparta na Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena. Oferuje rozgrywkę w dwóch wariantach. Możecie przejąć rolę przywódców Wolnych Ludów. Waszym zadaniem będzie wówczas ochrona Śródziemia. Zmierzycie się z przerażającymi niewolnikami Saurona i poprowadzicie Drużynę Pierścienia prosto na Górę Przeznaczenia!

Jeśli zaś wcielicie się w graczy Cienia, będziecie służyć Czarnemu Władcy, a na wasze rozkazy będą legiony trolli, orków i jeźdźców wilków. Jesteście gotowi, aby zmienić historię ery?

wojna o pierścień, gry dla par

„Zaginione miasta”

Lubicie odkrywać nieznane? W takim razie ta gra jest dla was! Istnieje całe mnóstwo miejsc do odnalezienia. Odbędziecie podróż przez Himalaje do równikowych, brazylijskich lasów, przez starożytne wulkany, piaski pustyni…

„Zaginione Miasta” to gra karciana z dołączoną planszą. Musicie zdobyć jak najwięcej punktów i odbyć wiele udanych ekspedycji, aby wygrać. Jej zasady są banalnie proste i nauczycie się ich w kilka minut. Jednakże po kilku rozgrywkach odkryjecie coraz to nowe możliwości i strategie, dzięki którym gra się wam szybko nie znudzi.

Gotowi na odnalezienie zaginionych miast?

zaginione miasta, gry dla par

Jeśli poszukujecie gry dla par, polecamy również zapoznanie się z poniższymi pozycjami:

  • „Quarto Classic” – gra logiczna, którą obsypano nagrodami – nie bez powodu!
  • „Cywilizacja: Poprzez wieki” – strategiczna gra dla każdego. Gwarantujemy, że was wciągnie!
  • Mr. Jack – jeśli lubicie zabawy w detektywów, to pozycja obowiązkowa. Zanurzcie się w Londynie z roku 1888 i rozwiążcie zagadki mrocznej, spowitej mgłą nocy…
  • „CV” – zobaczcie, kim moglibyście zostać i co by było, gdyby wasze życie wyglądało inaczej…
cywilizacja poprzez wieki, gry dla par

„Cywilizacja: Poprzez wieki”

CZYTAJ:  Gry dla dwojga
Autor: Redakcja, 6 lutego 2018