Magia wspólnej gry

Gry edukacyjne dla miłośników geografii

Lubicie podróże? Chcecie poznawać nowe kultury? Szukacie sposobu, aby sprawdzić w praktyce swoją wiedzę geograficzną? Z grami opisanymi przez nas w poniższym zestawieniu nie tylko dowiecie się nowych, ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie, ale również zapewnicie sobie wiele godzin doskonałej rozrywki.

Cartamundi: Nazwy Państwa Miasta

Pamiętacie najsłynniejszą grę wyjazdową – Państwa Miasta? W odsłonie wydanej przez Cartamundi mamy możliwość uczestniczyć w zabawie na nieco zmienionych zasadach. Nie trzeba mieć ze sobą kartki i długopisu – wystarczy talia kart „Nazwy Państwa Miasta”, aby bawić się wybornie w maksymalnie 6 osób.

Zasady są proste: ciągniemy z talii jedną kartę z literą i kartę kategorii, a następnie jak najszybciej udzielamy odpowiedzi. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej kart.

gra nazwy państwa miasta

Odkrywcy kultur

Gry planszowe mogą nieść ze sobą wiele cennych informacji. Za przykład niech posłużą „Odkrywcy Kultur”, będący połączeniem planszówki z quizem wiedzy o kulturach. Dzięki tej grze dowiemy się m.in. w jaki sposób wyrazić akceptację w Indiach, co robić w Egipcie czy choćby jaki jest najlepszy sposób na negocjacje w Brazylii.

Za poprawne odpowiedzi otrzymujemy specjalne żetony, a gracz, który w czasie rozgrywki zdobędzie ich najwięcej, wygrywa całą grę.

gra odkrywcy kultur, cartamundi

CZYTAJ:  Gry dla domorosłych detektywów

Planeta

Znacie na wylot naszą planetę? Obudzeni w środku nocy jesteście w stanie odpowiedzieć na każde pytanie z zakresu geografii? To znak, że potrzebujecie zupełnie nowych wyzwań!

Takim wyzwaniem będzie gra „Planeta”, w której… sami tworzymy nowe miejsce od życia. Kształtujemy łańcuchy górskie, wyznaczamy pustynie, lokujemy kontynenty, aby dać możliwość jak najlepszego rozwoju przyszłym lokatorom.

Wszystko to oparte jest na specjalnych kartach-celach, które losujemy na początku rozgrywki.

planeta gra cartamundi

Quiz przyroda i geografia Polski

Połączenie zabawy i nauki to jeden z najlepszych sposobów na zdobywanie nowej wiedzy. Z takim właśnie zamiarem na rynku pojawiła się gra „Quiz Przyroda i Geografia Polski”. W skład zestawu wchodzą 392 pytania z zakresu geografii i przyrody naszego kraju. Odpowiadając na nie zyskujemy punkty, które decydują o zwycięstwie.

Aby urozmaicić nieco rozgrywkę, w jej trakcie możemy trafić na rundy bonusowe polegające na… oddaniu strzału z katapulty do celu. Trafienie pozwoli nam zdobyć dodatkowe punkty zbliżające nas do wygranej.

quiz przyroda polski cartamudi

CZYTAJ:  Najlepsze gry na piknik

Kontynenty

Który kontynent jest najmniejszy? Gdzie znajduje się najdłuższa rzeka i najgłębsze jezioro? Jeśli jesteście w stanie odpowiedzieć na te pytania, gra w „Kontynenty” będzie dla Was o wiele łatwiejsza.

„Kontynenty” to gra edukacyjna dla maksymalnie 4 graczy w wieku +6 lat. W czasie zabawy będziemy wykonywali tajne misje na całym świecie oraz odpowiadali na pytania z dziedziny geografii. Poprawna odpowiedź to specjalny żeton, a im więcej żetonów, tym większa szansa na wygraną.

kontynenty gra cartamundi

*

Geografia wcale nie musi być nudna. Poznawanie Polski i reszty świata możemy połączyć ze świetną zabawą zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Wystarczy wyposażyć swoją kolekcję gier w tytuły wymienione przez nas powyżej, aby mieć dostęp do świetnej zabawy w gronie najbliższych.

Autor: Redakcja, 14 lipca 2020