Magia wspólnej gry

Najlepsze gry na piknik

Dni stają się coraz cieplejsze, a to oznacza, że sezon piknikowy zbliża się wielkimi krokami. Aby plenerowe spotkania z rodziną i znajomymi przebiegały w jeszcze przyjemniejszej atmosferze, dzisiejszy artykuł poświęcamy najlepszym grom na piknik.

Wykrywacz Skarbów

Marzy ci się udział w przygodzie wyjętej wprost z „Wyspy Skarbów”? Myślisz, że jesteś dobry w poszukiwaniu zakopanych kosztowności? Gra „Wykrywacz Skarbów” będzie świetną okazją, aby sprawdzić się na tym polu. W pudełku znajdziemy oczywiście tytułowy wykrywacz, który jest w stanie namierzyć zakopany skarb (dołączony do zestawu) z odległości nawet 30 metrów, a także 20 kart zadań specjalnych, dzięki którym rozgrywka stanie się jeszcze ciekawsza. Karty wymagają od graczy kreatywności, m.in. zmuszają do szybkiego wypowiadania swojego imienia od tyłu czy też okrążania pokoju, skacząc na jednej nodze.

„Wykrywacz Skarbów” to doskonała plenerowa rozgrywka dla najmłodszych piknikowiczów.

wykrywacz skarbów, gra na piknik

Palce w pralce

Myślisz, że masz dobry refleks? Kilka rozgrywek w „Palce w pralce” pokaże, czy masz rację, czy może mijasz się z prawdą o całe lata świetlne. Gra przeznaczona jest dla 4-12 osób i gwarantuje naprawdę wiele godzin doskonałej rozrywki. Każdy z graczy na początku losuje po jednej karcie gestu, a następnie wszyscy w jednym tempie wybijając rytm znany z piosenki „We will rock you” zespołu Queen (przypominamy: dwa klaśnięcia o uda i jedno klaśnięcie dłońmi), zaczynamy pokazywać swoje gesty.

Gracz, który zaczyna, musi zamiast klaśnięcia pokazać najpierw gest posiadany przez siebie, a następnie gest dowolnego innego gracza. Ten musi odpowiedzieć swoim gestem, a później „odbić piłeczkę” do kolejnej osoby. Kto się pomyli, dostaje kartę Kula. Wygrywa osoba, która po zakończeniu gry zgromadzi ich najmniej. A wygrać jest trudno, bowiem co rundę dochodzą nowe gesty lub gracze wymieniają się nimi między sobą.

palce w pralce, gra na piknik

Czarne historie

Najlepsze gry na piknik to zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. „Czarne historie” to karcianka przeznaczona dla graczy 18+, świetnie sprawdzająca się również w plenerze. W zestawie otrzymujemy 50 kart z opisanymi makabrycznymi zagadkami, których rozwiązanie jest celem rozgrywki.

CZYTAJ:  Czyżby i moje dziecko nie umiało przegrywać?

Jeden z graczy zostaje Mistrzem tajemnic i czyta wszystkim innym na głos wybraną historię. Na drugiej stronie karty ma podane rozwiązanie wraz ze wszystkimi szczegółami, jakie mogą być pomocne innym graczom. Jego zadaniem jest odpowiadanie na pytania zadawane przez uczestników, a może odpowiadać tylko „Tak” lub „Nie”. Zadaniem pozostałych jest znalezienie odpowiedzi na pytanie o to, co tak naprawdę wydarzyło się w danej historii.

czarne historie, gra na piknik

Shuffle – Cars

Lubisz wyścigi samochodowe? Dzięki grze „Shuffle – Cars” możesz rozegrać wyścig również na pikniku. Potrzebny będzie tylko kawałek koca lub stolika. W rozgrywce wziąć udział może 2-4 graczy. Każdy z nich wybiera jedną z dostępnych drużyn i umieszcza ją na dwóch trasach (każda złożona ze specjalnych kart z nadrukiem powierzchni toru). Następnie ciągnie trzy karty z tzw. Kart Wyścigu, dzięki którym będzie w stanie wykonywać podstawowe manewry. Karty Wyścigu dają możliwość poruszania się do przodu o tyle pól, ile wynosi ich wartość. Mają również dodatkowe opcje, jak np. możliwość szybkiego wyminięcia przeciwnika czy wymuszenie na nim zjazdu do Pit Stopu.

Wygranym jest gracz, który jako pierwszy doprowadzić cały swój team (trzy samochody) do mety.

shuffle cars, gra na piknik

Dobble Plaża

„Dobble” to znana seria gier karcianych wymagająca od graczy niemałego refleksu i spostrzegawczości. W edycji plażowej każda z 30 okrągłych kart pokryta jest obrazkami związanymi z morzem i plażą. Rozgrywka zaczyna się w momencie, gdy jeden z graczy losuje dwie karty ze stosu i kładzie je stroną z obrazkami do góry na stole/ręczniku/ziemi. Zadaniem wszystkich uczestników jest jak najszybsze znalezienie obrazka łączącego obie i głośne wypowiedzenie jego nazwy. Ten, który zrobi to pierwszy – wygrywa rundę i może wyłożyć na stół dwie kolejne karty.

dobble plaża, gra na piknik

Gry na piknik to doskonały sposób na spędzenie czasu w plenerze. Nie tylko świetnie integrują, ale również są idealnym sposobem na sprawdzenie się w rozgrywkach wymagających różnorakich umiejętności. W powyższym zestawieniu prezentujemy kilka ciekawych pozycji, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania, wytrzymałością oraz niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu nie zajmą zbyt wiele miejsca w koszu piknikowym. Zapraszamy do wspólnej gry w czasie plenerowych spotkań z rodziną i znajomymi. Wiadomo bowiem nie od dziś, że nic tak nie zacieśnia więzów jak dobra zabawa.

CZYTAJ:  Gry, w których pochwalisz się swoją wiedzą
Autor: Redakcja, 9 maja 2019