Magia wspólnej gry

Planszówkowe pomysły na prezenty dla dzieci o dużych marzeniach

Święta coraz bliżej, a wraz z świętami pojawia się temat prezentów. Jeśli w naszym domu mieszkają młodzi miłośnicy gier planszowych, mamy dla nich klika propozycji, dzięki którym już teraz będą mogli rozwijać się w swoich przyszłych zawodach.

Dla przyszłych genialnych detektywów: Cluedo Shuffle

„Cluedo Shuffle” to karciana wersja znanej i popularnej gry „Cluedo”. Wcielamy się w niej w rolę jednego z mieszkańców posiadłości, gdzie popełniono zbrodnię. Policjant jest już na tropie, a zadaniem graczy jest oddalenie podejrzenia od swojej osoby.

Rozgrywkę w „Cluedo Shuffle” urozmaica specjalna aplikacja na smartfony, dzięki której możemy brać udział w losowo dobieranych scenariuszach.

cluedo gra cartamundi, gra pod choinkę, gry na prezent

CZYTAJ:  Najlepsze gry pod choinkę

Dla przyszłych uznanych ekonomistów: Monopoly Deal

Nic tak nie przygotuje do gry o wysoką stawkę w biznesowym świecie, jak regularne partie w „Monopoly”. „Monopoly Deal” jest w tym wypadku świetnym początkiem przygody z tą najpopularniejszą ekonomiczną planszówką świata.

Rozgrywka odbywa się tu przy pomocy specjalnych kart, dzięki czemu jedna partia może trwać nawet 15 minut. Naszym zadaniem jest jak najszybsze zebranie trzech zestawów nieruchomości w różnych kolorach.

monopoly deal gra dla dzieci, pomysły na prezent, gra pod choinkę

Dla przyszłych światowej sławy lekarzy: Operation Shuffle

Jeśli Twoje dziecko chce zostać znanym lekarzem, już teraz może zacząć naukę przyszłego fachu dzięki „Operation Shuffle”.

Karciana wersja znanej i cenionej gry zapewnia wiele ciekawych rozwiązań, które ostatecznie mają doprowadzić do celu rozgrywki – wyleczenia leżącego na stole operacyjnym pacjenta.

operation shuffle cartamundi, gry dla dzieci, gry na prezent

Dla przyszłych popularnych artystów: Color Addict Kids

„Color Addict Kids” to doskonała rozrywka zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy.

Dzięki kompaktowemu opakowaniu ułatwia zabieranie jej w podróż, a proste zasady sprawiają, że już po kilku chwilach możemy przystąpić do rozgrywki.

Zadaniem każdego z graczy jest zagrywanie z kart posiadanych w dłoni odpowiednich kolorów i kształtów i zdobywać przewagę nad innymi uczestnikami. Aby z nimi wygrać przyda się dobry refleks i umiejętność szybkiego łączenia faktów.

color addict gra cartamundi, gra dla dzieci, kreatywne gry dla dzieci, gry na prezent

CZYTAJ:  Gry planszowe, które rozbawią do łez

Dla przyszłych superbohaterów: Justice League Snaps

Jeśli Twoje dziecko wciąż marzy o karierze superbohatera, przygotuj je na walkę ze złem przy pomocy gry „Justice League Snaps”.

W pudełku znajdują się karty umożliwiające rozgrywkę w jednym z aż czterech trybów: „Szczęśliwe rodziny”, „Gra akcji”, „Pary” oraz „Snap”. Karty charakteryzują się wysoką jakością wykonania i pięknymi grafikami przedstawiającymi najpopularniejszych superbohaterów, m.in. Supermana, Batmana czy Wonder Woman.

justice league, wonder woman gra, gry z bohaterami, gry dla dzieci, cartamundi gry

Gry planszowe mogą być świetnym prezentem. Zwłaszcza, że wiele z nich oprócz doskonałej zabawy zapewnia również możliwość ćwiczenia refleksu, łączenia ze sobą faktów czy choćby zdobywania nowej wiedzy. A ponadto stanowią świetny sposób na spędzenie świątecznych wieczorów w gronie rodziny.

Autor: Redakcja, 7 grudnia 2020