Magia wspólnej gry

Najlepsze gry pod choinkę

„Ludzie listy piszą”, a Mikołaj szuka prezentów, o które poprosili mali i więksi. I czasami to szukanie jest nie lada wyzwaniem. Co kupić na prezent bożonarodzeniowy, żeby sprawiło radość obdarowanemu i było podarkiem zarówno interesującym, jak i przydatnym? My oczywiście stawiamy na gry pod choinkę. Jakie wybrać, żeby były strzałem w dziesiątkę? Podpowiadamy tytuły, które zawsze się sprawdzają.

Klasyka nie tylko dla fanów piłki nożnej

Monopoly Deal PZPN to gra, która sprawi radość zarówno fanom piłki nożnej w każdym wieku, jak i wielbicielom klasycznego Monopoly. Wersja Cartamundi różni się od tej tradycyjnej tym, że zamiast ulic, banków i wodociągów gracze kupują lub sprzedają czołowych reprezentantów narodowej kadry w piłce nożnej. Ta pozycja od klasycznego Monopoly różni się także brakiem planszy – w tej wersji do dyspozycji graczy są jedynie karty, co sprawia, że grę można zabierać ze sobą na imprezy, na wakacje, a w domu nie ma problemu z kolejnym wielkim pudłem. Emocje podczas rozgrywek gwarantowane jak podczas meczu czołowej jedenastki.

gry pod choinkę

CZYTAJ:  Gry podobne do „Eurobiznesu”

Dla fanów kina

Pomysł na gry pod choinkę dla kinomaniaka? The Godfather: Imperium Corleone, bo kto nie lubi „Ojca chrzestnego”! Film Francisa Forda Coppoli na podstawie powieści Mario Puzo to klasyk. Planszówka nawiązująca do nich to gangsterskie pojedynki na mapie Nowego Jorku. Gracze wcielają się tu w jedną z pięciu rodzin podległych rodzinie Corleone, które rządzą miastem. Pranie brudnych pieniędzy, ciemne interesy, ale też walka z mafią. Całość pięknie ilustrowana i dopracowana w najmniejszych szczegółach. Idealny pomysł na prezent.

gry pod choinkę

Każdego fana kina z pewnością ucieszy gra „Filmomaniak”. Jeśli znacie kogoś przed kim polskie i zagraniczne filmy nie mają tajemnic, to ta gra będzie dla niego obowiązkową pozycją. Składa się z 2 talii kart po 55 sztuk, a każda z nich zawiera tytuł filmu, rok premiery, reżysera, aktorów grających główne role i ciekawostki dotyczące produkcji.

gry pod choinkę

Gra dla pary

Gejsze to pomysł na prezent bożonarodzeniowy dla pary uhonorowany tytułem Najlepszej gry dwuosobowej (2017 USA). To tytuł strategiczny, w którym gracze do wykonania mają tylko cztery działania, ale od kolejności, w jakiej je wykonają, zależy ich powodzenie w rozgrywce. Celem jest zdobycie przychylności gejsz. Każda gejsza oczekuje podarunku. Każda innego. Ich przychylność zależy od trafionego prezentu. Wygrywa ten, kto zdobędzie względy czterech kobiet.

gry pod choinkę

CZYTAJ:  Gry, które trzeba mieć

Jakie gry pod choinkę dla najmłodszych

Planszówki to dobry prezent także dla najmłodszych – rozwijający, inspirujący i wymagający współpracy. Co wybrać? Polecamy Owce na wypasie –  gra pięknie ilustrowana, w którą zagrać może od 4 do 7 osób, sugerowana od 7 roku życia. Na łące spotyka się kilka stad owiec, a zadaniem graczy jest zdobycie dla swojego stada jak największego kawałka łąki. Atutem tytułu jest możliwość różnorodnego układania planszy łąki, co sprawia, że każda rozgrywka jest inna.

Jeśli poszukiwanie bożonarodzeniowych prezentów spędza wam sen z powiek, polecamy planszówki. Gry pod choinkę to zawsze dobry pomysł.

 

Autor: Redakcja, 7 grudnia 2018