Gry wymagające myślenia biznesowego to jedne z ulubionych planszówek. Wymagają bowiem od graczy myślenia taktycznego, przewidywania posunięć przeciwników i ciągłego analizowania sytuacji. Zero nudy, wiele emocji i scenariuszy rozgrywek. Poznajcie gry podobne do „Eurobiznesu”!
Lider w handlu nieruchomościami
Najpopularniejsza gra, która wymaga takiego biznesowego podejścia, to oczywiście „Monopoly”. Wymyślona w Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu, do dziś nic nie straciła na swojej aktualności. Zarządzanie portfelem i strategia inwestowania to umiejętności, których kolejne pokolenia fanów „Monopoly” uczą się podczas handlu nieruchomościami na planszy. Sukces zależy od trafnych inwestycji i umiejętności przewidywania posunięć współgraczy. To doskonała zabawa bez względu na wiek!
W podróży albo na wakacyjny wieczór rozgrywek idealnie sprawdzi się wersja karciana gry wydana przez Cartamundi – „Monopoly deal”. Poręczne, małe opakowanie, dzięki któremu gra zmieści się nawet w niewielkim bagażu.
Zdobądź splendor…
„Splendor” to gra, w której zawodnicy, wcielając się w renesansowych kupców, zmierzają do nabycia kopalni klejnotów. To z pewnością gra wymagająca myślenia biznesowego, taki „Eurobiznes”, w którym zadaniem gracza jest osiągniecie większego prestiżu.
„Splendor” to tytuł taktyczny dla 2-4 osób od 10 lat. Gracze mają do dyspozycji 40 żetonów szlachetnych kamieni, 90 kart rozwoju i 10 kafli szlachty, które mogą wykorzystać w osiągnięciu prestiżu.
Uważajcie, ta gra wciąga i uzależnia! Została doceniona i wielokrotnie nagradzana, m.in. zdobywając tytuł Najlepszej Tradycyjnej Gry Karcianej Origin Awards 2015.
… bydło na Dzikim Zachodzie…
W „Great Western Trail” zarządzasz swoim stadem bydła. Przemierzasz z nim bezkresne przestrzenie Dzikiego Zachodu, powiększasz stado, sprzedajesz, zatrudniasz kowbojów, rzemieślników, inżynierów, by w efekcie zdobyć jak najwięcej punktów w drodze do zwycięstwa.
„Great Western Trail” to klasyczna gra wymagająca myślenia biznesowego, tylko w nieco innej odsłonie, co jest niewątpliwie atutem tej planszówki. Wśród jej zalet szczególnie doceniane są planowania strategii i różnorodne drogi prowadzące do zwycięstwa.
… dobrobyt rodziny…
Z kolei w grze „Kawerna: Rolnicy z Jaskiń” gracz wciela się w krasnoluda mieszkającego z żoną w górskiej jaskini. Krasnolud musi zadbać, by jego rodzinie żyło się dostatnio, by stawała się jak największa, a gospodarstwo powiększało się o kolejne zwierzęta w hodowli i nowe sprzęty.
To gra, która nie nudzi się przez długie godziny. Strategie i taktyki, które można zastosować, sprawiają, że na każdym etapie rozgrywki gra przynosi wiele emocji. Sprawdza się zarówno w rozgrywkach dwuosobowych, jak i w większym gronie.
… bogactwa Genui…
„Genua” to klasyczna gra ekonomiczno-strategiczna, w której gracze wcielają się w XVI-wiecznych kupców genueńskich. To oni rozdają karty w Genui. Stając się jednym z nich, gracz musi wykazać się nie lada sprytem i strategicznym myśleniem. Celem jest pokonanie konkurencji poprzez powiększenie majątku.
To jedna z najbardziej cenionych gier wymagających myślenia biznesowego, nominowana w Niemczech do miana Gry Roku 2001.
Graczy, którzy lubią tytuły wymagające myślenia ekonomicznego, z pewnością zainteresują też gry „Via Nebula” i „Kupcy z Osaki”.
Ta pierwsza określana jest jako lekka, łatwa i przyjemna gra ekonomiczno-strategiczna dla każdego. Producenci polecają ją graczom od 12 roku życia. Dobra zabawa nad planszą gwarantowana zarówno we dwoje, jak i w większym gronie. Zadaniem graczy jest przywrócenie świetności Nebuli.
„Kupcy z Osaki” to dobrze znane ekonomiczne strategie w scenerii Japonii z epoki Edo.
Powiązane artykuły