Gry planszowe bawią – to już wiemy z niejednego artykułu opublikowanego na naszym blogu. Gry planszowe uczą – ta informacja również jest nam znana. Ale ten typ rozrywki pozwala robić jeszcze jedno – rozwijać posiadane przez nas zdolności. W jaki sposób? Oto kilka przykładów.
Zdolności wykonywania sztuczek magicznych
Choć prawdziwa magia nie istnieje, można nauczyć się wielu rozmaitych sztuczek, dzięki którym możemy zaimponować rodzinie, bądź znajomym. Wiele z nich poznamy i doprowadzimy do mistrzowskiego poziomu dzięki „Ekskluzywnej Magicznej Kolekcji” – zestawie akcesoriów wydanych przez Cartamundi. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne elementy, aby wejść w świat iluzji i szkolić swoje zdolności w tej dziedzinie.
Zdolność dedukcji
Czy dedukcja jest potrzebna w codziennym życiu? Z pewnością tak, zwłaszcza gdy chcemy lepiej kojarzyć dziesiątki rozmaitych faktów i wysnuwać na ich podstawie prawidłowe wnioski. A cóż lepiej nauczy nas tej zdolności, niż detektywistyczne „Cluedo Shuffle”?
Gra jest karcianą wersją słynnej na całym świecie planszówki, w której staramy się wraz z innymi graczami rozwikłać kryminalne zagadki tajemniczej rezydencji.
Zdolność szybkiego myślenia
Oprócz dedukcji w dzisiejszym świecie liczy się również refleks. Tę zdolność z kolei będziemy w stanie ćwiczyć w czasie kolejnych rozgrywek w „Nazwy Państwa Miasta”. Karciana wersja gry „Państwa Miasta” to doskonały sposób nie tylko na rozwijanie umiejętności szybkiego myślenia, ale również wiedzy geograficznej.
Można powiedzieć, że niepozorne pudełko, w którym jest schowana, dostarczyć nam może nie tylko mnóstwo przyjemności, ale również solidną porcję wiedzy i treningu zdolności przydatnych w codziennym życiu.
Wyobraźnia
Czym byłoby życie bez wyobraźni. Umiejętność ta, podobnie jak wszystkie inne, wymaga jednak stałego treningu, aby pozwalała nam uciekać w wymyślone historie i wydarzenia przed szarą codziennością.
Do tego idealnie sprawdza się gra „Kalambury – Kraina Lodu 2”. Zapewnia ona nie tylko doskonałą zabawę dla całej rodziny, ale również pozwala trenować wyobraźnię.
*
Powyższe przykłady to jedynie niewielki przykład tytułów, dzięki którym możemy rozwijać swoje zdolności. Na rynku istnieje bowiem mnóstwo innych gier: strategicznych, logicznych, językowych – każda z nich pomoże nam nie tylko spędzić wybornie czas w gronie znajomych, ale również umożliwi budowanie umiejętności przydatnych w codziennym życiu.
Powiązane artykuły