Magia wspólnej gry, Pionkiem po planszy

Jak rozbudzić miłość do planszówek od najmłodszych lat?

Moda na gry planszowe jest relatywnie młoda. Dopiero w ostatnich latach możemy zaobserwować prawdziwy boom na tego typu rozrywkę. A to oznacza, że dziś jesteśmy w stanie zaszczepić miłość do planszówek naszym dzieciom. W jaki sposób? Na przykład dzięki wersjom dedykowanym najmłodszym.

Shuffle Monopoly Junior

Dzięki „Shuffle Monopoly Junior” najmłodsi mogą poznać jedną z najbardziej kultowych gier, jakie zostały wydane na naszej planecie. Co więcej, wersja Shuffle zmienia planszę w zestaw kart, dzięki czemu rozgrywka jest prostsza i szybsza, ale z pewnością nie traci na atrakcyjności.

Cel gry, podobnie jak w wersji planszowej, jest prosty – musimy stać się królem nieruchomości i czerpać z nich zyski od innych graczy.

CZYTAJ:  Gry dla całej rodziny – idealne na dni spędzane w domu

monopoly junior, gry dla dzieci, monopoly dla dzieci

Czółko: Junior

Popularna gra rodzinna „Czółko” doczekała się również wersji dla najmłodszych graczy. Pięknie ilustrowane karty z 330 hasłami podzielonymi na 8 kategorii sprawią, że już sześciolatkowie będą mogli poznać ten tytuł.

Zasady są niezmienne i nie różnią się od wersji dla dorosłych. Gracze losują po kolei karty i bez podglądania pokazują je innym. Słuchając ich podpowiedzi muszą odgadnąć hasło.

czółko junior, czółko dla dzieci

Scrabble Junior

Lubisz zabawy słowotwórcze? Chcesz, by Twoje dziecko podzielało to zainteresowanie? Nie ma chyba lepszej propozycji niż „Scrabble Junior”. Dzięki tej grze możecie razem bawić się w układanie słów na kolorowej planszy. Kto otrzyma za swoje ułożenia najwięcej punktów, wygrywa całą zabawę.

CZYTAJ:  Najlepsze gry w Kalambury – dla dzieci i dorosłych

scrabble, gra dla dzieci, scrabble

Osadnicy z Catanu Junior

W wersji dla dorosłych naszym zadaniem było rozbudowanie cywilizacji na tajemniczej wyspie Catan. W wersji dla dzieci zabawa zostaje delikatnie zmodyfikowana. Każdy z graczy wciela się bowiem w rolę pirata, który musi postawić na mapie jak najwięcej obozów, jednocześnie kontrolując terytoria przynoszące mu określone zasoby i skarby.

osadnicy z catanu junior, osadnicy z catanu dla dzieci

iKnow Junior

Gry planszowe to nie tylko doskonała zabawa, ale również okazja do zdobycia nowej wiedzy. Tak jest choćby przy okazji grania w „iKnow Junior”. Wersja tej gry przygotowana została specjalnie dla najmłodszych i zawiera w sobie aż 300 dostosowanych do nich zadań, które mogą rozwiązywać samodzielnie lub z przyjaciółmi.

iknowjunior, gra dla dzieci

Gry planszowe to doskonała rozrywka dla każdego. Juniorskie wersje znanych i popularnych tytułów doskonale pokazują, że mogą w nie grać nawet dzieci. Oznacza to, że jesteśmy w stanie już od pierwszych lat zaszczepiać w nich miłość do planszówek, która być może zaowocuje dziesiątkami wieczorów wspólnie spędzonych nad ulubionymi tytułami.

Autor: Redakcja, 18 stycznia 2021