
Psychologia potwierdza to, co rodzice wiedzą z doświadczenia – dzieci dużo chętniej i lepiej uczą się, gdy nie są skupione na samym procesie, czyli np. wówczas, kiedy się bawią. Jak zatem połączyć naukę z zabawą? Istnieje wiele patentów, np. rysowanie literek na mokrym piasku podczas wakacji nad morzem, liczenie kasztanów czy nazywanie kolorów przejeżdżających samochodów albo układanie własnych piosenek i wierszyków edukacyjnych. Każdy pomysł na to, jak połączyć naukę z zabawą jest dobry. Oprócz własnych sposobów, polecamy gry edukacyjne z serii Fundels wydanej przez Cartamundi.
Nauka i zabawa
Dzieci, bawiąc się, poznają nowe rzeczy szybko i w zabawny sposób, co sprawia, że dużo lepiej zapamiętują nowości. Maluchy nauczą się z grami karcianymi „Zabawa i nauka” łączyć kolory i kształty, poznają cyfry i litery, nauczą się rysować, a poręczne i trwałe opakowanie pozwoli zabrać grę wszędzie, gdzie będziecie chcieli. Można wykorzystać każdą chwilę, nawet w poczekalni u lekarza czy podczas kąpieli – karty są trwałe i przystosowane do używania przez najmłodszych.
Kolory i kształty
Gra, dzięki której maluch może ćwiczyć rozpoznawanie kształtów i kolorów oraz spostrzegawczość. Zadaniem gracza jest bowiem odtworzenie obrazka z wylosowanej karty. Aby wykonać zadanie mały gracz ma do dyspozycji talię przezroczystych kart z fragmentami obrazków. Nakładanie na siebie kolejnych warstw powinno odtworzyć obrazek przedstawiający ten z wylosowanej karty, ważna jest także kolejność nakładania przezroczystych warstw. Odtwarzanie to nuda? Ułóżcie więc własny obrazek, „bo fantazja jest od tego, żeby bawić się na całego”!
Starszym dzieciom karty z serii Fundels pomogą w nauce odczytywania zegara lub dopasowywania cyferek. Dzięki poręcznym grom karcianym „Flashcards” łatwo ćwiczyć angielskie słówka czy tabliczkę mnożenia.
Pisanie liter
Starsze dzieci z pewnością będą wolały zagrać w grę niż siedzieć nad zeszytem. Warto wówczas podsunąć im „Pisanie liter”, podczas tej gry nawet nie zauważą, że… odrabiają lekcje. Gra polega na nauce pisania liter oraz czytania w formie zabawy. Zestaw składa się z dwóch talii kart – jedna przedstawia obrazki wraz z podpisami, druga litery, które należy rozpoznać w podpisie wylosowanego obrazka. Do zestawu dołączony jest specjalny flamaster z gąbeczką – dzięki, któremu można pisać po kartach. Żeby nauka pisania była łatwiejsza, w każdej literce na kartach z obrazkiem zaznaczono strzałkami sposób na odwzorowanie liter. Pisanie po pomocach naukowych? To się spodoba małym łobuziakom!
Czytanie zegara
Opanowanie sztuki czytania zegara wcale nie jest takie proste, chyba że naukę zamienimy w zabawę – z kartami Cartamundi „Czytanie zegara”. Taka nauka z pewnością pójdzie łatwiej, a na pewno zabawniej… Zestaw składa się z tarczy zegara oraz trzech talii kart przedstawiających godziny przed i po południu oraz przesunięcia godziny na zegarze o 15, 30, 45 oraz 60 minut. Gracze wykładają ze swojej puli kartę odpowiadającą układowi wskazówek. Zadaniem graczy jest zebranie jak największej liczby kart. Taka nauka, to nie nauka, ale zabawa!
Gry edukacyjne z serii Fundels
Ogromną zaletą serii są niewielkie rozmiary gier, poręczne opakowania oraz wykonanie kart z materiału, który umożliwia wielokrotne korzystanie z gry, np. do kart „Pisanie liter” dołączony jest pisak, którym można pisać po kartach, a następnie zmazywać zapisane litery, by grę można było wykorzystać wielokrotnie.
Gry spakowane są w specjalne walizeczki, które łatwo mieszczą się w dziecięcych rączkach. Każda seria oznaczona jest innym kolorem opakowania: niebieska walizeczka oznacza gry koncepcyjne, czerwona matematyczne, zielona językowe.
Gry edukacyjne z serii Fundels to pomoc dydaktyczna, która spodoba się i dzieciom, i dorosłym, a nauka z nimi stanie się prosta. Zagwarantują wam też mnóstwo frajdy. Dodatkowo mają bardzo przystępne ceny, a dzięki specjalnemu wykonaniu mogą służyć naprawdę długo.
Zatem jak połączyć naukę z zabawą? Z pomocą przyjdą gry edukacyjne z serii Fundels.
Powiązane artykuły