Magia wspólnej gry

Ostra rywalizacja i gry na „męski wieczór”

Mężczyznom od zawsze chodziło o jedno – o rywalizację. Dlatego najlepiej spełniają się w momencie, gdy mogą konkurować z innymi o jak najlepsze wyniki: w sporcie, w pracy, a nawet w czasie wolnym! Dlatego w dzisiejszym artykule przygotowaliśmy gry planszowe dla facetów, w które warto zagrać podczas męskich wieczorów.

Star Wars: Legion

Mężczyźni dzielą się na dwie kategorie. Tych, którzy kochają Gwiezdne Wojny i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać tego uniwersum.

Dla obydwu grup „Star Wars: Legion” może być ciekawą przygodą i odskocznią od standardowego rytmu życia. W tej figurkowej grze taktycznej stajemy po stronie Rebeliantów lub Imperium, a naszym celem jest prowadzenie podległych żołnierzy przez galaktyczne pola bitew, ku zwycięstwu. W zestawach podstawowych oraz dodatkach znajdziemy mnóstwo jednostek, w tym również figurki przedstawiające legendarnych bohaterów oryginalnej trylogii.

gry na męski wieczór

CZYTAJ:  Gry karciane na imprezę

303 – Bitwa o Wielką Brytanię

Jeśli chodzi o gry planszowe wojenne, „303 – Bitwa o Wielką Brytanię” jawi się jako doskonałe dopełnienie rozrywkowego wieczoru w męskim gronie. Cóż bowiem nie stanowi o męskości, jak honor i waleczność polskich lotników z Dywizjonu 303? W przedstawianej tu grze poprowadzimy aliantów lub lotników Rzeczy przez podniebne potyczki aż do prawdziwie spektakularnych bitew o panowanie w przestworzach.

„303 – Bitwa o Wielką Brytanię” to nie tylko rozrywka dla dorosłych. Biorąc pod uwagę gry planszowe dla chłopców, jest to pozycja, która – dzięki dołączonym informacjom na temat samego Dywizjonu 303 – stanowić będzie ciekawe kompendium wiedzy dla amatorów wojskowości.

gry na męski wieczór

Last Days: Zombie Apocalypse

Gry planszowe dla facetów dotykają różnorakiej, często brutalnej tematyki. Nie inaczej jest w przypadku „Last Days: Zombie Apocalypse”, gdzie jako gracze rzuceni zostajemy w świat opanowany przez łaknące ludzkich ciał żywe trupy. Nasz cel jest prosty – przetrwać jak najdłużej. Zadaniem każdego gracza jest zbudowanie i rozwój własnej frakcji oraz walka o zasoby niezbędne do jej przetrwania.

gry na męski wieczór

CZYTAJ:  Gry planszowe podobne do „Gry o tron”

Monolith Arena

Poprzednie przedstawione pozycje dowodzą, że walczyć można o wszystko: zasoby, wolność, przekonania. Nie inaczej jest w przypadku gry „Monolith Arena”, w której wcielamy się w rolę jednego z kilku wojowników, biorących udział w krwawym turnieju. Naszym celem jest wygranie wszystkich walk i zdobycie kontroli nad tytułowym Monolitem, wykorzystując swoje mocne strony przeciwko słabym stronom przeciwnika.

gry na męski wieczór

Gry planszowe dla facetów – jak spędzić udany wieczór?

Chipsy, piwo, mecz, konsola – sposobów na udany wieczór w męskim gronie jest wiele. Jednym z nich są również gry planszowe dla starszych, które nie tylko wymagają strategicznego podejścia, ale również stanowią ciekawe pole do rywalizacji i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że w powyższym zestawieniu znajdziesz tytuł, dzięki któremu spędzisz ciekawy i rozwijający wieczór z kumplami.

Autor: Redakcja, 14 grudnia 2018