Magia wspólnej gry

Gry karciane na imprezę

Dobra impreza to nie tylko smaczne przekąski i najlepsze hity płynące z głośników. To również zestaw doskonałych gier do wspólnej zabawy. Chcąc ułatwić jego skompletowanie, przygotowaliśmy dla Was pięć propozycji karcianek, dzięki którym każde spotkanie ze znajomymi zmieni się w pamiętne wydarzenie.

Jakie gry karciane na imprezę warto mieć?

„Mafia”

Pierwsze rozgrywki w „Mafię”, jeśli wierzyć przekazom, toczyły się wśród studentów Uniwersytetu Moskiewskiego. Następnie gra przeszła szereg drobnych modyfikacji, by ostatecznie pojawić się w wygodnej, karcianej wersji.

Rozgrywka polega na odkryciu przez Policjantów (większość graczy) tożsamości Mafiozów (mniejsza grupa), nim ci zdążą wyeliminować wszystkich dzielnych stróżów prawa.

Liczne warianty zabawy oraz możliwość gry nawet w 22 osoby sprawia, że jest to doskonała propozycja na duże domówki.

mafia, gra, gra na imprezę

CZYTAJ:  Gry karciane dla dzieci

„Munchkin”

Potwory, skarby i tajemnicze artefakty – takie połączenie brzmi jak wstęp do doskonałej zabawy. Dlatego „Munchkin” to jedna z najlepszych propozycji imprezowych gier karcianych dostępnych obecnie na rynku.

Przeznaczona zarówno dla młodszych, jak i dla starszych graczy, rzuca ich w niebezpieczny świat fantasy wypełniony przerażającymi bestiami oraz skarbcami pękającymi w szwach od złota. Zadanie jest proste: pokonać potwory i zdobyć nagrodę. Różne wersje gry (m.in. przenosząca nas do świata piratów z Karaibów) oraz liczne dodatki sprawiają, że talię można uzupełniać o nowe przygody.

munchkiny, gra na imprezę

„Tajniacy”

Gry karciane na imprezę to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do sprawdzenia swojego zmysłu dedukcji. Ten przyda się w grze „Tajniacy”, otwierającej przed nami kulisy walki wywiadów.

Dwie drużyny ścierają się w pojedynku o to, która tworzy najlepszą siatkę wywiadowczą. Dowódca każdej drużyny przekazuje swoim podkomendnym zakamuflowane hasło, a celem jego ludzi jest odgadnięcie, które z nich jest tym właściwym. Muszą jednak uważać na zabójcę, który może wyeliminować ich z gry!

tajniacy, gra

„Loża Szyderców”

Uważasz, że zarówno Ty, jak i Twoi znajomi macie duży dystans do otaczającej was rzeczywistości? Sprawdźcie się w grze „Loża Szyderców”.

Zasady są proste: osoba, będąca w danej rundzie sędzią, wyciąga ze stosu pytań jedno z nich, a celem reszty graczy jest dobór spośród kart trzymanych w ręku jak najbardziej szyderczej odpowiedzi. Wygrywa ten, który w trzynastu kolejnych rundach zdobędzie największą ilość punktów.

CZYTAJ:  Karciane gry zespołowe

„Taboo”

Jak opowiedzieć o czymś, nie używając słów z tym czymś się kojarzących? Takie zadanie stoi przed dwiema drużynami mierzącymi się ze sobą w grze „Taboo”. Zasady są proste – jeden z graczy wybiera losową kartę, a następnie stara się przekazać swojej drużynie hasło na niej zawarte. Ale uwaga – nie może użyć do tego żadnego z wyrazów umieszczonych na karcie! Dodatkowo ograniczony jest czasem odmierzanym przez klepsydrę.

Wygrywa drużyna, która w określonej wcześniej ilości rund odgadnie więcej haseł.

taboo, gra

Gry karciane na imprezę – gwarancja dobrej zabawy

Gry karciane niosą ze sobą nie tylko dobrą zabawę, ale wprowadzają również pewną dozę współzawodnictwa. Dlatego, jeśli chcesz wznieść organizowane przez siebie imprezy na zupełnie nowy poziom, skorzystaj z naszych porad i zaopatrz się w jeden z powyższych tytułów. Gwarantujemy, że zarówno Ty, jak i Twoi znajomi będziecie bawić się przy nich doskonale.

Autor: Redakcja, 20 września 2018