Magia wspólnej gry

Gry, które ćwiczą pamięć

Długie, jesienne wieczory przed nami. Jeśli zastanawiacie się, jak spędzać czas z dziećmi, żeby się nie nudziły – polecamy gry planszowe. Zagrajcie w gry, które ćwiczą pamięć, to dobry trening nie tylko dla najmłodszych.

Dla najmłodszych

Shuffle Psi Patrol Memory ćwiczy pamięć i koncentrację, a przy tym to świetna zabawa z ulubionymi bohaterami maluchów.  Zadaniem graczy jest zgromadzenie zestawu trzech kart, które tworzą misję ratunkową. Jak wszystkie zestawy z tej serii Cartamundi, karty są zrobione z trwałego materiału, spakowane do poręcznego opakowania, które możecie zabrać ze sobą wszędzie, gdzie chcecie.

Dedykowany czterolatkom tytuł Memory to (jak sama nazwa wskazuje) gra, która ćwiczy pamięć, spostrzegawczość, koncentrację i prawidłowość skojarzeń. Rozgrywka polega na tym, by dobrać spośród tabliczek rozłożonych na stole pasujące do siebie obrazek i słowo. Dorośli nie muszą dawać podczas rozgrywki forów dzieciom – wszyscy mają jednakowe szanse. Najmłodsi uczą się podczas tej zabawy prawidłowego kojarzenia obrazu ze słowem.

CZYTAJ:  Jak połączyć naukę z zabawą?

Dla dużych i małych

Detektyw Pozytywka na tropie – 49 płytek rozłożonych obrazkami do dołu. Na płytkach znajdują się przedmioty, których szukają: detektyw Pozytywka, pan Mietek i Martwiak – bohaterowie książek Grzegorza Kasdepke. Gra została wyróżniona jako Najlepsza gra dziecięca w Finlandii i w Niemczech.

detektyw pozytywka na tropie

Zabawa i nauka

Starsze dzieci podczas grania w gry, które ćwiczą pamięć, mogą dodatkowo utrwalać wiadomości, np. z języka angielskiego. Fundels FlashCards Nauka Angielskiego to zestaw kart podzielonych na grupy słownictwa związane z toaletą, przyborami szkolnymi, żywnością, zwierzętami oraz ubraniami. Na jednej stronie karty znajduje się ilustracja, na drugiej angielskie słowo, które jest jej odpowiednikiem. Tę grę można rozgrywać na trzy sposoby. Quiz – gracze odgaduję angielskie nazwy obrazków. Memory, gdzie gracz układa karty obrazkiem do góry, a następnie nazywa obrazki. Oraz Wyobraźnia – gracze układają proste historyjki ze słowami z kart. Taka nauka angielskiego przypadnie do gustu każdemu.

fundels learn english

CZYTAJ:  Gry, które uczą

Jeśli podoba wam się pomysł nauki przez zabawę, to w kategorii gier, które ćwiczą pamięć, polecamy Ptaki – świat wokół nas. Gra, dzięki której nauczycie się odróżniać ptaki, które można spotkać w Polsce. Na 20 obrazkach po jednej stronie znajdziecie fotografie przedstawiające ptaki, po drugiej ich nazwy. Dzięki profesjonalnym zdjęciom wykonanym przez fotografa ptaków Cezarego Krorkosza gra może służyć jako pomoc naukowa.

ptaki świat wokół nas

Autor: Redakcja, 21 października 2018