Magia wspólnej gry

Gry które sprawdzą się w podróży

Każdy rodzic przed dłuższą podróżą z dziećmi zadaje sobie to samo pytanie: czym zająć dzieciaki, żeby wycieczka przebiegła bez problemów? I za każdym razem zabieramy cały arsenał rozrywek…  Jeśli przed wami długa podróż autem – polecamy gry. A w co grać z dziećmi w samochodzie? Do wielu zabaw wystarczy wyobraźnia, sprawdzą się zgadywanki lub kalambury. Do tej listy koniecznie dopiszcie podróżne gry planszowe. Podpowiadamy, w co grać z dziećmi w samochodzie, żeby uniknąć nudy i stresu.  Oto sprawdzone tytuły, przetestowane przez dzieci i rodziców.

Shuffle Operacja

Shuffle Operacja to gra, podczas której dzieci z pewnością przestaną narzekać na nudę i dłużącą się drogę. Polecamy ją na każdą podróż także dlatego, że spakowana jest w poręczną walizeczkę, którą łatwo przewozić. Gra składa się z 50 kart umiejętności medycznych, 20 kart dolegliwości, 18 kart BUZZZ i karty Prześwietlenie. Na stole operacyjnym znajdują się 3 karty dolegliwości, a każdy z graczy ma do dyspozycji 5 kart umiejętności. Zabawa polega na tym, by oznaczenia i symbole kart wszystkich graczy zgadzały się z oznaczeniami dolegliwości pacjenta – wtedy zostaje on wyleczony. Operacja to gra dla 2-4 dzieci od 5 lat. Spodoba się także starszakom, którzy nie prowadzą auta 😉

CZYTAJ:  Od kiedy grać z dzieckiem w gry planszowe?

Shuffle Jurassic World

Kto nie lubi dinozaurów…? Wielbiciele w każdym wieku docenią Shuffle Jurassic World firmy Cartamundi. Rozgrywka przebiega podobnie jak gra w wojnę, ale obowiązują nieco bardziej skomplikowane zasady, bo o doborze kart w kolejnych rozdaniach decyduje jedna z czterech cech – podstępność, siła, inteligencja, szybkość – każdorazowo wybierana przez gracza. Emocje i dobra zabawa gwarantowane, a podróż upłynie w okamgnieniu. Ogromnym atutem gry są jej małe rozmiary, wygodne opakowanie i trwałość kart – to ważne nie tylko w podróży i każdy rodzic to wie.

jurrasic world gra

Inteligencja

Gra Inteligencja wydana przez Granna w wersji podróżnej to doskonała odpowiedź na pytanie, w co grać z dziećmi w samochodzie. W niewielkim opakowaniu mieści się bloczek do gry, dwa ołówki i plansza ze strzałką. Z pewnością graliście kiedyś w „państwa i miasta” – Inteligencję rozgrywa się na podobnych zasadach – należy zapisać hasła z różnych kategorii na wylosowaną literę. Ta zabawa nigdy się nie nudzi, a przy okazji uczy.

inteligencja

Słówka to gra z tej samej serii „Gry podróżne” firmy Granna. Zadaniem graczy jest ułożenie za pomocą sześciokątnych żetonów jak największej liczby wyrazów na planszy. To prawdziwy pogromca dziecięcej nudy.

CZYTAJ:  Jak połączyć naukę z zabawą?

Dawno, dawno temu

Dawno, dawno temu… I wcale nie za górami, za lasami, ale w waszym aucie. Dawno, dawno temu… to gra, w której należy opowiedzieć pewną historię, wykorzystując do tego karty. Kreatywnie, zabawnie i zero nudy. Już nigdy nie zapytacie, w co grać z dzieckiem w aucie.

dawno dawno temu

List miłosny

List miłosny to gra karciana, w którą chętnie zagrają zarówno ośmiolatki, jak i nieco starsi amatorzy spędzania czasu nad grami. Zadaniem graczy jest przekazanie miłosnej korespondencji księżniczce Anette i jednoczesne uniemożliwienie tego pozostałym. Ale myli się ten, kto pomyślał, że to nuda. W Listach miłosnych przyda się umiejętność dedukcji, podejmowania ryzykownych posunięć i, jak w każdej grze, łut szczęścia. Jeśli wybieracie się w długą podróż, koniecznie zabierzcie ze sobą List miłosny.

list miłosny

Autor: Redakcja, 16 października 2018