Magia wspólnej gry

Gry, które uczą liczyć

Matematyka to wielki problem niejednego dziecka. Jednak podaną w formie zabawy nie tylko łatwiej pojąć, ale i polubić. Od prostych zadań polegających na rozpoznawaniu cyferek aż po skomplikowane ułamki. Taka nauka to przyjemność. Polecamy gry, które uczą liczyć – nie tylko dla najmłodszych.

FUNDELS Zabawa liczbami

To gra z serii „Baw się i ucz” Cartamundi. Wydawca poleca ją już maluchom od 3 roku życia. Gra uczy rozpoznawać cyfry, wymawiać numery oraz liczyć w dziesiątkach i setkach, a także rozpoznawać wartości matematyczne i porównywać liczb. Podczas gry w Fundels Zabawę liczbami gracze nie wykonują działań matematycznych. Ta pozycja to dobry wybór na początku przygody z cyframi i matematyką. Gracz musi utworzyć z numeru, który znajduje się na stole, wyższy lub niższy – w zależności od wylosowanego zadania. Duży zakres liczb i prostota to ogromne zalety tej gry edukacyjnej. Dodatkowym jej atutem jest charakterystyczne dla wydawnictw Cartamundi wygodne, poręczne i trwałe opakowanie pozwalające zabrać grę wszędzie, gdzie chcemy, bez obawy, że się zniszczy.

fundels zabawa liczbami

CZYTAJ:  Gry dla czterolatka

Bawię się w liczby

To pozycja dla starszaków (4-5 lat) i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Doskonałe uzupełnienie szkolnych ćwiczeń z zakresu dodawania i odejmowania podane w przyjemnej formie. Gracze robią podczas rozgrywki zakupy w sklepie z zabawkami. Matematyka w takiej formie to czysta przyjemność i radość z zabawy. Tak właśnie działają gry, które uczą liczyć i przybliżają skomplikowany świat matematycznych działań.

Wydana przez wydawnictwo Nasza Księgarnia planszówka Mrówki to nie tylko gra, która uczy liczyć, ale także taka, która ćwiczy spostrzegawczość. Zadaniem graczy jest bowiem odnalezienie w mrowisku mrówki z odpowiednim numerem i kolorem. Numery kolejnych odnalezionych przez gracza mrówek w jednym kolorze należy dodać, ale dodawanie mrówek przecież nie jest trudne! To czysta zabawa.

mrówki

CZYTAJ:  Gry do plecaka, czyli w co pograć z dziećmi na wakacjach

Kieszonkowiec matematyczny

To nie tylko gra, która uczy liczyć, to pomoc matematyczna, dzięki której ułamki i procenty przestaną być czarną magią. Zestaw Kieszonkowca matematycznego pozwala rozegrać aż pięć gier – każda z nich utrwala zakres wiedzy na temat ułamków i procentów, a wygodne opakowanie pozwala zabrać go wszędzie, gdzie zechcecie.

kieszonkowiec matematyczny

Autor: Redakcja, 5 listopada 2018