Magia wspólnej gry

Gry dla czterolatka

Niewątpliwie gry to fantastyczna rozrywka, ale także doskonały sposób na edukację. Rodzice pragną, aby ich pociechy poznawały świat w formie zabawy i tutaj gry sprawdzają się idealnie. Gry dla czterolatka? Tak! Bowiem dzieci podczas pierwszych lat życia mają wyjątkowo chłonne umysły i są ciekawe świata, który je otacza. Oczywiście uwielbiają się również bawić, dlatego kupując grę, można połączyć zabawę z nauką.

Podpowiemy w niniejszym artykule, jakie gry dla czterolatka wybrać.

Game Box: Gdzie jest Dory?

Jak można się domyślić po tytule, gra nawiązuje do filmu animowanego „Gdzie jest Dory”. Co znajdziecie w pudełku? Dwa zestawy; pierwszy to puzzle przedstawiające cztery obrazki i składające się z dziewięciu elementów, dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemu z ich ułożeniem. Drugim zestawem są karty umożliwiające dwie zabawy: Czarnego Piotrusia i memory. Reguły obu z nich są znane w zasadzie wszystkim. Czarny Piotruś to wymienianie się kartami i zbieranie par, a w memory chodzi o znalezienie jak największej ilości dwóch identycznych obrazków z zakrytych kart.

Karty są wodoodporne można bawić się i grać nimi w kąpieli, przyklejając je do kafelków w łazience lub brzegu wanny.

gamebox, gdzie jest dory, gry dla czterolatka

Fundels: Zabawa liczbami

Jedna z tych nietypowych gier matematycznych, gdyż dziecko uczy się dzięki niej wielkości matematycznych i porównywania cyfr z pominięciem działań.

W pierwszej z dostępnych rozgrywek pozbywamy się kart ułożonych w stos, a w drugiej zbieramy ich jak najwięcej. Kładziemy trzy karty, a resztę z nich tasujemy i rozdzielamy. Gra składa się dziesięciu tur, a jej wybór losowany jest rzutem kostki. W grze bardzo ważne są znaki plusa i minusa, gdyż od nich zależy dobór kolejnych kart. Osoba, która najszybciej pozbędzie się kart, wygrywa.

Tytuł ten mocno bazuje na losowości, gdyż karty pojawiają się z przypadku. Jednak to gracz określa, na jakiej pozycji je położy. Zaletami są oczywiście prostota rozgrywki i możliwość nauki poprzez zabawę.

fundels: zabawa liczbami, gry dla czterolatka

CZYTAJ:  W co pograć z córką?

Mądry zamek

Gra będzie wymagać pobudzenia wyobraźni, pomysłowości i logicznego myślenia. Polega na układaniu zamków z wykonanych z niesamowitą precyzją drewnianych elementów. Każdy zamek musi być konstruowany w taki sposób, aby stał się odwzorowaniem jednej z budowli zamieszczonych na stronach książeczki z zadaniami. Oczywiście część zagadek jest prosta, ale niektóre z nich będą wymagać wspomnianej wcześniej pomysłowości i logicznego myślenia. Tytuł wykształci w dziecku nie tylko te talenty, ale także rozwinie wyobraźnię przestrzenną.

mądry zamek, gry dla czterolatka

Oczywiście to nie wszystkie gry dla czterolatka. Jest ich znacznie więcej. Nasza Redakcja poleca zapoznanie się również z następującymi pozycjami:

  • „Bawię się w liczby” – rewelacyjna gra, która poprzez zabawę uczy cyfr. Dla dzieci od czwartego roku życia.
  • „Gram z Sówką Zuzią: Zawody” – zestaw edukacyjny z książeczką. Jest to idealny sposób na naukę przez zabawę i rodzinne spędzanie czasu. Sówka zapozna dziecko z owocami, warzywami, zwierzętami, pojazdami czy porami roku. W książeczce znaleźć można również kolorowanki powiązane z ilustracjami, które pokazuje Sówka Zuzia.
  • „Mamo, Tato. Ja Już Umiem” – dwie gry w jednym pudełku. Zestaw składa się z kart, z których dziecko może układać swoje historie i jednocześnie uczy się logicznego myślenia, a także z kart Memo bingo – obrazkowej zabawy dla brzdąców.

Już dzisiaj z pomocą gier zacznij bawić i uczyć się ze swoim dzieckiem. Życzymy udanej zabawy!

CZYTAJ:  Męska przygoda - w co pograć z synem?

 

Autor: Redakcja, 13 marca 2018