Magia wspólnej gry

Gry, karty i… mnóstwo zabawy

Kto jeszcze pamięta długie wieczory upływające na grze w karty, planszówki, warcaby czy bierki? Teraz, gdy pierwsze skrzypce grają tablety, smartfony i komputery, łatwo zapomnieć jak świetną zabawą mogą być proste gry karciane, np. „Makao”, „Tysiąc” lub „Remik” jak i klasyczny „Monopol”. Wybór kart i gier jest ogromny, więc zachęcajmy naszych najbliższych do takiej formy spędzania wolnego czasu.

Nowe wersje znanych gier

Kto z nas nie grał w „Monopol” i nie spędzał godzin na sprzedawaniu i kupowaniu miast? Zabawy i śmiechu było przy tym co niemiara! Dziś miłośnicy klasycznej wersji gry, mogą spróbować zagrać…wyłącznie kartami! Gra karciana „Shuffle Monopoly Deal” to wciągająca dwudziestominutowa gra, która posiada wszystkie zalety klasycznej planszowej wersji. Głównym celem jest zebranie trzech zestawów nieruchomości, jednak nie wolno wydać wszystkich pieniędzy. Trochę trzeba zostawić na czynsz, prezenty urodzinowe czy ratowanie swojej nieruchomości. To szybka i wciągająca gra dla całej rodziny, uzupełniona darmową aplikacją, która zapewnia grze klasyczne elementy i nie tylko. Dodatkową atrakcją jest wersja z polską reprezentacją piłki nożnej, gdzie zbieramy formacje zawodników złożone z naszych wspaniałych piłkarzy.

Kryminalna zagadka

Dla fanów kryminalnych zagadek ciekawą propozycją będzie „Shuffle Cluedo”. Pomieszczenia, narzędzia zbrodni, podejrzani… mamy tutaj wszystko. Popełniono morderstwo, a policja zamknęła podejrzanych w domu, w którym toczy się śledztwo.  Gracze próbują oddalić podejrzenia od siebie poprzez przekazanie innym niechcianych kart. Natomiast młodszym dzieciom na pewno spodobają się takie gry karciane jak „My Little Pony” i „Transformers”.

Dla najmłodszych

Najmłodsi będą z kolei zachwyceni grą „Zgadnij kto to?” oraz jej interaktywnymi kartami. Poręczny format sprawia, że mogą zabrać swoja ulubioną grę wszędzie! „Zgadnij kto to?” to karciana wersja klasycznej planszówki, w której głównym zadaniem jest odgadnięcie kogo wybrał twój przeciwnik. Dzięki aplikacji w grze można wykorzystać zdjęcia swoich bliskich i znajomych. To dopiero zabawa! Wciągająca rozrywka jest w zasięgu ręki! Proste gry karciane w „Wojnę”, „Makao”, czy „Czarnego Piotrusia” mogą być doskonałą zabawą! A zabawa z kolorowymi kartami z wizerunkami ulubionych bohaterów – jeszcze lepsza! Niektóre gry mają  dedykowane aplikacje, których można użyć na tablecie lub smartfonie! Gry to nie tylko doskonała zabawa, ale i okazja do nauki. Uczą zasad fair play, logicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji i organizacji. Grajmy więc!

CZYTAJ:  Gry do plecaka, czyli w co pograć z dziećmi na wakacjach
Autor: Redakcja, 23 maja 2017