Magia wspólnej gry

Gry karciane dla dzieci

„W czasie deszczu dzieci się nudzą. To ogólnie znana rzecz” – mówią słowa piosenki Kabaretu Starszych Panów. A że przed nami okres deszczu, warto się zabezpieczyć się przed dziecięcą nudą. Co robić, kiedy aura nie sprzyja zabawom w parkach i na placach zabaw? My proponujemy zagrać w gry karciane dla dzieci – to świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych i szansa na wspólne spędzenie czasu. W co grać? Oto nasze propozycje w kategorii gry karciane dla dzieci:

Zagrajmy mamo: Krówka w kuchni

To gra nawiązująca do znanej z dzieciństwa serii „Poczytaj mi mamo”. Krówka w kuchni to nauka przez zabawę – przedszkolak przećwiczy w niej dzielenie wyrazów na sylaby. Gra polega bowiem na wystukaniu drewnianą łyżką liczby sylab składnika, który potrzebny będzie krówce do ugotowania obiadu.

Gra została wyróżniona w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.

krówka w kuchni, gra

CZYTAJ:  Gry planszowe dla całej rodziny

Potwory do szafy

To kooperacyjna gra karciana dla dzieci, która oprócz dobrej zabawy może pomóc maluchom oswoić strach przed potworami i koszmarami. Podczas zabawy zadaniem graczy jest jak najszybsze pozbycie się potworów przedstawionych na kartach. W tej grze wspólne działanie popłaca. Gra przyniesie frajdę zarówno trzylatkowi, jak i starszym dzieciom.

potwory do szafy, gra dla dzieci

Mrówki

To zabawa dla przedszkolaków, które potrafią liczyć, bo zadaniem jest w niej odnalezienie w zakamarkach mrowiska jego mieszkańców i skrupulatne policzenie ich. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że mrówki są w różnych kolorach i mają numery. Mrówki to zabawa i nauka w jednym. Przy niej dzieci na pewno nie będą się nudziły, choć sprawdzi się nie tylko w deszczowe popołudnie.

mrówki, gra dla dzieci

Czarny Piotruś

Czarnego Piotrusia znają wszyscy, ten z serii Czarny Piotruś & Memo Myszka Miki i Przyjaciele lub Czarny Piotruś & Memo: Bolek i Lolek to oprócz znanej i lubianej gry karcianej dla dzieci spotkanie z lubianymi bohaterami. Wielką zaletą Czarnego Piotrusia jest to, że można w niego grać wszędzie: w pociągu, wieczorem przed snem, a nawet w poczekalni u lekarza. To gra, która zawsze wywołuje uśmiech na dziecięcych twarzach.

CZYTAJ:  Karciane gry zespołowe

Shuffle Paw Patrol

Shuffle Paw Patrol to gra karciana dla dzieci, z którą z powodzeniem poradzi sobie trzylatek. Gra oparta jest na memory wzbogaconej kolekcjonowaniem kart, które pozwolą przeprowadzić dwie misje ratunkowe. Nie bez znaczenia są też ulubieni bohaterowie maluchów obecni na obrazkach.

shuufle paw patrol, gra dla dzieci

Zaletą gry są twarde karty i pudełko, które można zabierać ze sobą dosłownie wszędzie bez obawy, że się rozpadnie. Nie wiadomo przecież, gdzie malucha dopadnie nuda… A na nią, nie tylko w deszczowe popołudnia, dobrym rozwiązaniem są gry karciane dla dzieci. Dynamiczna rozgrywka oraz spora porcja emocji i śmiechu to najlepsi pogromcy nudy.

Autor: Redakcja, 13 września 2018