Magia wspólnej gry

Gry dla całej rodziny – idealne na dni spędzane w domu

Narodowa kwarantanna trwa w najlepsze. Z tego powodu zdecydowaną większość czasu spędzamy w domu. Jeśli do tego mamy dzieci, naszym zadaniem jest znalezienie im odpowiedniej rozrywki. Tutaj z pomocą przychodzą gry planszowe, zwłaszcza te przeznaczone dla całej rodziny. W co warto zagrać?

Monopoly Deal

Podobno „Monopoly” to najlepsza gra do niszczenia wieloletnich przyjaźni. Nie wierzcie w to – „Monopoly” to doskonała zabawa dla całej rodziny. A jeśli wybierzecie „Monopoly Deal” – karcianą wersję tej kultowej gry – zabawa zyska na szybkości, co doda jej odrobiny pikanterii.

Celem rozgrywki jest bowiem jak najszybsze zebranie trzech zestawów nieruchomości dostępnych w talii. Możemy to osiągnąć m.in. poprzez karty akcji, przy pomocy których będziemy oddziaływać na zachowanie innych graczy.

monopoly deal

CZYTAJ:  Gry z dużą dawką humoru rozwijające spostrzegawczość

Mickey & Friends Home Sprint

Baśniowy świat Disneya dostępny jest nie tylko na ekranie telewizora, ale również w postaci gry planszowej. Dzięki „Mickey & Friends Home Sprint” będziecie w stanie całą rodziną rozegrać niesamowity wyścig, w którym uczestnicy (Myszka Mickey i jej przyjaciele) chcą jak najszybciej dotrzeć do mety. To, ile pól do przodu przeskoczą zależy od rzutu kostką, ale uwaga – na niektórych polach czekają niespodzianki!

mickey and friends

Wsiąść do Pociągu: Europa

„Wsiąść do Pociągu: Europa” to propozycja dla całej rodziny na długie wieczory spędzane w domach. Dzięki niej przeniesiemy się do Europy w czasach, gdy na szynach królowały parowozy. Jako przedstawiciele firm kolejowych będziemy musieli łączyć ze sobą poszczególne miasta, budować dworce lub przeprawiać się przez tunele.

Zwycięzcą jest gracz, który dzięki obmyślanej taktyce jako pierwszy wykona zadanie wylosowane na specjalnej karcie biletu.

wsiąść do pociągu

Small World

Jeśli szukacie gier planszowych w klimatach fantasy, „Small World” będzie idealną odpowiedzią! Gra pozwala nam wcielić się w przywódcę jednej z 14 ras (do wyboru mamy m.in. krasnoludy, czarodziejów, ludzi czy giganty) i prowadzić swoje jednostki do zwycięstwa.

Ale uwaga – im bardziej rozwinięta cywilizacja, tym bardziej zatraca swoją dynamikę, dlatego ważnym elementem „Small World” jest znalezienie odpowiedniego momentu na zmianę rasy, która zastąpi aktualnie prowadzoną i na jej gruzach zbuduje nową, jeszcze lepszą cywilizację.

Rozgrywkę urozmaicają dodatkowe karty specjalnych mocy, dzięki którym prowadzona przez nas rasa zyskuje unikalną zdolność.

 

small world

CZYTAJ:  Gry planszowe, które rozbawią do łez

Sushi Go!

Kto lubi sushi? Prawdopodobnie większość z nas. Dlatego też w dzisiejszym zestawieniu musiała znaleźć się gra związana z tym popularnym japońskim daniem.

„Sushi Go!” to zabawa polegająca na stworzeniu najlepszej kombinacji spośród dostępnych na kartach składników. Rozgrywka przeznaczona jest dla 2-5 graczy i zapewnia ok. 15 minut doskonałej zabawy, którą można powtarzać przez cały wieczór.

sushi go

Siedzenie w domu wcale nie musi być nudne. Wystarczy tylko kilka ciekawych gier planszowych, aby móc z całą rodziną zapewnić sobie ogromną dozę rozrywki, przy której czas mija niesamowicie szybko, a kolejne dni przestają kojarzyć się z nudą.

Autor: Redakcja, 30 kwietnia 2020