Magia wspólnej gry

Gry z kolorami

Kolory otaczają nas na każdym kroku. Żywe i przygaszone. Ciepłe oraz zimne. Niektóre badania wskazują, że jesteśmy w stanie odróżnić nawet 3 miliony odcieni! Czy taką umiejętność możemy wykorzystać w grach? Z pewnością przyda się tam, gdzie to właśnie kolory grają pierwsze skrzypce.

Color Addict i Color Addict Kids

Zarówno „Color Addict”, jak i „Color Addict Kids” nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Obie gry wydane zostały przez Cartamundi i zapewniają doskonałą zabawę zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Proste zasady oparte na szybkich skojarzeniach związanych z barwami sprawiają, że nauczymy się ich bardzo szybko. Niewielkie pudełko pozwala zabrać grę ze sobą w każde miejsce – do szkoły, na wycieczkę, na spotkanie ze znajomymi.

CZYTAJ:  Gry planszowe, które rozbawią do łez

Colour Brain: Myśl kolorem

Jak dobrzy jesteście w odgadywanie barw? Wiecie, jakie znajdują się na fladze Węgier lub na kołach olimpijskich? „Colour Brain: Myśl kolorem” zweryfikuje Waszą wiedzę na ten temat przy pomocy serii kolorystycznych pytań. Kto jako pierwszy odpowie prawidłowo na 10 z nich (przy pomocy kolorowej talii trzymanej w dłoni) – wygrywa.

myśl kolorem gra cartamundi

Kapitan Nauka – Loteryjka – Kolory

Jeśli mówimy o grach z kolorami, to z pewnością musimy wspomnieć o tytule „Kapitan Nauka – Loteryjka – Kolory”. Jest to produkt przeznaczony dla najmłodszych graczy, którzy dzięki rozgrywce będą utrwalać wiedzę na temat kolorów występujących na świecie. W pudełku otrzymujemy 6 plansz oraz 36 żetonów, które musimy dopasować do konkretnego miejsca na planszy.

Całą rozgrywkę przeprowadzić można w jednym z aż czterech wariantów, co sprawia, że „Kapitan Nauka – Loteryjka – Kolory” nie znudzi się tak szybko.

Kapitan Nauka Loteryjka gra z kolorami

CZYTAJ:  Gry, w których pochwalisz się swoją wiedzą

Bits

Co się stanie, gdy przeniesiemy kultowego Tetrisa do naszej rzeczywistości? Z pewnością zmieni się on w grę „Bits”.

Tytuł ten posiada podobne zasady jak jego cyfrowy przodek – celem każdego gracza jest ułożenie takiego wzoru z otrzymanych klocków, aby na koniec zdobyć jak najwięcej punktów. Punkty określane są na specjalnych kartach zadań losowanych przed każdą rozgrywką.

Egmont Bits gra z kolorami

*

Życie bez kolorów byłoby niesamowicie smutne. Dlatego szczególnie w czasie szarych dni warto sięgnąć po coś, co wniesie do naszego życia nieco barw. Mogą to być m.in. opisywane powyżej tytuły, zapewniające mnóstwo dobrej zabawy zarówno młodszym, jak i starszym graczom.

Autor: Redakcja, 26 sierpnia 2021