Magia wspólnej gry

Baśniowe gry z księżniczkami

Dzieci mają proste marzenia. Chłopcy chcą być strażakami lub policjantami, dziewczynki z kolei – w przeważającej ilości – księżniczkami. Z myślą o przyszłych potencjalnych władczyniach magicznych królestw przygotowaliśmy kilka propozycji gier planszowych. Mamy nadzieję, że dzięki nim lepiej przygotujecie się do wymagającej roli członkini rodziny królewskiej.

Cartamundi Księżniczki Disneya Race Home

Bycie księżniczką to czas przeznaczony na ważne aktywności. Jedną z nich jest z pewnością rywalizacja z innymi księżniczkami na płaszczyźnie sportowej. W grze „Księżniczki Disneya Race Home” zmierzycie się w pojedynku o jak najszybsze dotarcie do zamku.

Celem zabawy jest doprowadzenie wybranej przez siebie księżniczki Disneya do celu. Kto zrobi to najszybciej, wygrywa rozgrywkę.

disney home race, gra z księżniczkami, cardamundi, gry dla dzieci

CZYTAJ:  Gry dla miłośników zwierząt

Zgadnij Kto To – Księżniczki Disneya

Myślisz, że kojarzysz wszystkich bohaterów kultowych bajek Disneya? Sprawdźmy to!

Księżniczka powinna w końcu znać zarówno swoich poddanych, jak i królewskie rody sąsiednich państw. W grze „Zgadnij Kto to – Księżniczki Disneya” zadaniem każdego gracza jest jak najszybsze odgadnięcie postaci przeciwnika. Robi się to, podobnie jak w klasycznej odmianie gry, poprzez zadawanie odpowiednich pytań o wygląd postaci i wykluczanie ich tych niepasujących do opisu z planszy.

zgadnij kto to - księżniczki, gry z księżniczkami, cartamundi

Grajeczka

Życie księżniczki to również wielkie przygody. Dzięki „Grajeczce” wraz z księżniczką (a także księciem oraz smokiem) wyruszymy na niesamowitą wyprawę po magicznej krainie!

Najciekawszym elementem gry jest niewątpliwie połączenie planszówki z opowieścią. Opowieścią, którą tworzymy sami w zależności od postępów w rozgrywce i wyciąganych z talii kart.

grajeczka, gry cartamundi, gry z księżniczkami, gry dla dzieci, gry planszowe dla dzieci

List Miłosny

Nie możemy zapomnieć o najważniejszej roli księżniczki – rozkochiwaniu w sobie książąt. Wraz z grą „List miłosny” dostaniemy możliwość starania się o rękę pewnej damy. Nie jest to takie proste, ponieważ przeszkadzają nam w tym inni gracze (maksymalnie 5 osób). Na szczęście do naszej dyspozycji pozostaje szereg posunięć, mających na celu dostarczenie listu ukochanej. Każdy z bohaterów posiada również unikalne zdolności, dzięki którym może przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

list miłosny, gry cartamundi, gra list miłosny, gry z księżniczkami, gry planszowe dla dzieci cartamundi

CZYTAJ:  Gry z superbohaterami

*

Życie księżniczki wypełnione jest wieloma różnymi obowiązkami. Dlatego też nim zdecydujesz się ostatecznie przywdziać koronę, możesz sprawdzić swoje możliwości w jednej z poniższych gier.

Autor: Redakcja, 31 marca 2021