Magia wspólnej gry

Gry dla miłośników zwierząt

Miłość do zwierząt to bardzo silne uczucie. Ulegają mu nie tylko dzieci, ale również dorośli. Dlatego jeśli jesteście miłośnikami wszelkiej maści zwierzęcej menażerii, tym lepiej będzie Wam się grało w poniższe gry.

Każdy tytuł w dzisiejszym zestawieniu dobraliśmy bowiem specjalnie pod miłośników zwierząt. Nasz cel jest prosty – zapewnić Wam mnóstwo dobrej zabawy, a przy okazji przemycić parę ciekawostek na temat ulubionych milusińskich.

Trumps: Koty/Psy/Konie

Jako pierwszą grę dla miłośników zwierząt polecamy serię Trumps od Cartamundi, w skład której wchodzą trzy osobne talie kart dedykowane kotom, psom oraz koniom.

cats, gry z kotami, gry dla dziecidogs, gra cartamundi, gry dla dzieci ze zwierzętami, gry dla miłośników psow

konie, gry dla miłośników koni, cartamundi horses

Każda karta to jedna rasa zwierzęcia opisana czterema indywidualnymi cechami. Dzięki nim nie tylko dowiemy się co nieco o kotach, psach czy też koniach, ale będziemy również mogli toczyć zacięte pojedynki między co najmniej trzema graczami. Celem jest zebranie tzw. kwartetu, czyli czterech kart z pupilami w tym samym kolorze. Gracz, który wykona to zadanie jako pierwszy, wygrywa.

CZYTAJ:  Gry dla domorosłych detektywów

Cat Stax

Zadawaliście sobie czasem pytanie „ile kotów pomieści się w pudełku”? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość – w grze Cat Stax będziecie mogli sprawdzić swoje rozważania w praktyce!

cat stax gra dla dzieci, gry ze zwierzętami, gry dla miłośników zwierząt

Oczywiście, nie na żywych kotach, lecz na ich plastikowych odpowiednikach.

W pudełku z grą otrzymamy zestaw kolorowych kocich pionków oraz aż 44 karty układanek, na których musimy ułożyć owe pionki w odpowiednim ustawieniu.

Cat Stax jest świetną łamigłówką, w którą możemy grać samodzielnie lub w towarzystwie innych kociarzy.

Zwierzaki na pokład

Znacie historię Noego i jego Arki? W grze Zwierzaki na pokład zyskamy możliwość konkurowania z jej bohaterem w ilości uratowanych przed potopem zwierząt.

gra zwierzaki na pokład, gra dla dzieci, gry ze zwierzętami

Problem w tym, że Noe rości sobie wyłączne prawo do zabierania na pokład po parze zwierząt, dlatego naszym zadaniem jest grupowanie zwierzaków po trzy sztuki z tego samego gatunku.

Zabawę wygrywa gracz, który na sam koniec zgromadzi najcenniejsze okazy – zarówno grupy, jak i pojedyncze sztuki.

CZYTAJ:  Gry, które rozwijają wyobraźnię

Cardline: Zwierzęta

Myślicie, że jesteście specjalistami świata zwierząt? Sprawdźcie swoją wiedzę w grze Cardline: Zwierzęta.

gra karciana cardline zwierzęta, gry dla miłośników zwierząt, gry ze zwierzętami, gry dla dzieci

W zestawie otrzymacie komplet kart z rysunkiem zwierzęcia po obydwu stronach. Na jednej z nich znajdują się jednak dodatkowe informacje, jak np. waga, czas życia czy długość.

Przed rozpoczęciem zabawy wystarczy wybrać, która z powyższych cech będzie miała znaczenie w rozgrywce, a następnie odpowiednio dopasować zwierzęta w szeregu.

*

Gry uczą i bawią, to wiemy nie od dziś. Dzięki powyższemu kompletowi gier będziecie w stanie nie tylko wysilić szare komórki, ale również przyswoić sporo ciekawostek na temat ulubionych zwierzaków.

Ciekawostek, które – kto wie – może przydadzą się Wam lub Waszym dzieciom w przyszłości.

Autor: Redakcja, 18 sierpnia 2020