Magia wspólnej gry

Gry planszowe dla nastolatków, cz. II

Gry planszowe dla nastolatków, jako jeden z ze sposobów spędzania wolnego czasu, przeżywają w ostatnich latach prawdziwy renesans. Na rynku pojawiło się mnóstwo starannie wydanych tytułów umożliwiających świetną zabawę w gronie znajomych. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótkie zestawienie gier, na które warto zwrócić uwagę.

W jakie gry planszowe dla nastolatków warto zagrać?

„Catan”

To kultowa gra sprzedawana wcześniej jako „Osadnicy z Catanu”. Pozwala wcielić się w jednego z pionierów podbijających tytułową wyspę. Celem rozgrywki jest przejęcie kontroli nad jak największą ilością zasobów. Aby to osiągnąć, należy strategicznie rozplanować budowę szlaków handlowych i osad.

Catan, gry planszowe dla nastolatków

„Cluedo Shuffle”

Jest to karciana wersja znanej i popularnej gry „Cluedo”, w której gracze wcielają się w rozwiązujących kryminalne zagadki detektywów. Przy pomocy posiadanych kart, własnej intuicji i przenikliwości w zadawaniu odpowiednich pytań musimy jak najszybciej odkryć, kto, gdzie i przy pomocy jakiego narzędzia dopuścił się makabrycznego czynu.

Gra posiada również dedykowaną aplikację na urządzenia przenośne, modyfikującą delikatnie zasady rozgrywki i dającą jeszcze więcej frajdy z rozwiązywania łamigłówek.

shuffle go, gry planszowe dla nastolatków

„Timeline”

Ciekawostki historyczne zawsze są dobrym tematem do rozmów – zwłaszcza wśród młodzieży. Zdobycie odpowiedniej wiedzy na temat różnych wydarzeń z przeszłości oferuje „Timeline”. Gracze otrzymują karty reprezentujące wydarzenia historyczne, słynne wynalazki, dzieła sztuki itp. Celem jest pozbycie się wszystkich kart przez ułożenie ich w odpowiednich miejscach linii czasu.

Tytuł występuje w kilku wariantach tematycznych pozwalających na poznanie m.in. historii Polski, słynnych wynalazków czy też sprawdzenie się w zakresie wiedzy ogólnej.

timeline, gry planszowe dla nastolatków

CZYTAJ:  Zręcznościowe gry planszowe dla dzieci

„MS Batory”

Zagadki kryminalne to ciekawa inspiracja do tworzenia wciągających, młodzieżowych gier. Z tego powodu planszówki dla nastolatków – jak choćby „MS Batory” – często czerpią pełnymi garściami ze starych kryminałów.

Tutaj gracze wcielają się w pasażerów tytułowego statku wycieczkowego, na którym doszło do kradzieży niezwykle cennych klejnotów. Poruszając się po poszczególnych pokładach (plansza reprezentująca statek posiada aż trzy poziomy), szukają wskazówek pozwalających na rozwiązanie zagadki.

ms batory, gry planszowe dla młodzieży

„Ryzyko”

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć innego kultowego tytułu – strategicznej gry „Ryzyko”. W zestawie otrzymujemy pięknie wykonaną mapę świata podzieloną na różnokolorowe obszary oraz zestaw pionków reprezentujących formacje wojskowe. Celem gry jest pokonanie wojsk przeciwnika i przejęcie jak największego terytorium.

ryzyko, gry planszowe dla nastolatków

„Talisman: Magia i Miecz”

Nowa wersja tej znanej od lat gry pozwala przenieść się do fantastycznego, wypełnionego magią świata. To właśnie tutaj wraz z innymi graczami będziemy walczyć o koronę Władzy – tajemniczy artefakt kryjący się na samym środku planszy.

Aby do niego dotrzeć, trzeba odpowiednio wyekwipować swojego bohatera oraz zwiększać jego umiejętności. Inaczej nie poradzi sobie z czyhającymi na jego drodze niebezpieczeństwami.

Talisman Magia i Miecz, gry planszowe dla nastolatków

Gry planszowe dla młodzieży to zabawa dla całej rodziny

Opisane przez nas powyżej gry zapewniają długie godziny nieskrępowanej zabawy, nie tylko poszerzając wiedzę o świecie, ale również ucząc strategicznego myślenia. Dzięki nim wieczory ze znajomymi – lub te spędzane w rodzinnym gronie – będą upływały znacznie przyjemniej.

CZYTAJ:  Najlepsze gry dla młodzieży
Autor: Redakcja, 26 lipca 2018