Magia wspólnej gry

Zręcznościowe gry planszowe dla dzieci

Zręcznościowe gry planszowe dla dzieci to zabawa i nauka w jednym. Maluchy uwielbiają rywalizować, mają sporo frajdy przy takich zawodach, a dodatkowo podczas gry ćwiczą koordynację sensoryczno-motoryczną, koncentrację oraz sprawność manualną. Nie traćcie czasu na nudę, oto najzabawniejsze zręcznościowe gry planszowe dla dzieci. Nie będziecie mieli ich dość!

Wściekłe ptaki znowu polują na świnki!

Angry Birds to już kultowe postaci dziecięcego świata. Tym razem wściekłe ptaki są bohaterami planszówki, w której oczywiście polują na świnki.

Dobra zabawa gwarantowana, zwłaszcza że dzieciaki uwielbiają burzyć wszelkiego rodzaju konstrukcje, a to jedno z zadań w „Angry Birds Table Action Game”.

Celem graczy jest najpierw zbudowanie z drewnianych klocków konstrukcji i ustawienie na niej świnek po to, żeby móc je potem strącać wściekłymi ptakami. Najlepiej oczywiście, jeśli świnki spadną, a konstrukcja się zawali. To jednak nie takie proste. Powodzenie w grze zależy od zręczności i wyobraźni.

W zestawie znajduje się plansza, 10 drewnianych klocków, 3 wściekłe ptaki, 2 świnki i elementy tekturowe przydatne podczas rozgrywki.

angry birds

Polowanie na rybki

Zadaniem graczy „Splash Attack” jest jak najszybsze wyłowienie trzech rybek spośród dziesięciu. Ale nie byle jakich. To, jaką rybkę należy wyłowić, określają rzuty dwiema kostkami. Jedna z nich wskazuje kolor rybki, druga znaki, które na niej są. Gracze muszą być bardzo uważni, bo wśród rybek, które należy złowić, pływa też pirania.

To gra na spostrzegawczość. Gwarantuje sporą dawkę dobrej zabawy nie tylko najmłodszym.

„Splash Attack” ma bardzo proste zasady, 10 drewnianych rybek i dwie kostki. Grę można więc zabrać ze sobą wszędzie, zwłaszcza że nie potrzeba dużego stołu, żeby w nią zagrać. Można umilić sobie nią np. jazdę pociągiem, oczekiwanie na samolot albo zagrać w parku na kocu.

Tytuł został doceniony na całym świecie, ma na koncie wiele nagród, m.in. amerykańską nagrodę Creative Child Excellence.

splash attacj, gra dla dzieci

Nie pozwólcie spaść małpkom!

Jeśli w dzieciństwie graliście w bierki, to „Spadające małpki” przywołają miłe wspomnienia.

W tej grze najważniejsza jest palma pełna małpek, które nie mogą z niej spaść. To brzmi jak zapowiedź dobrej zabawy i wymaga od zawodników nie lada zręczności oraz koncentracji.

Gracze umieszczają 30 małpek we wnętrzu palmy, w którą następnie wbijają 30 kolorowych patyczków podobnych do bierek. Rzut kostką pokazuje kolor patyczka, który gracz ma usunąć z pnia palmy. Najważniejszym zadaniem jest wyciągnięcie patyczka tak, żeby przy okazji nie spadły małpki. To doskonałe ćwiczenie sprawności manualnej dla dzieci. Wymaga nie tylko zręczności, ale także koncentracji i przewidywania rezultatów.

„Spadające małpki” cieszą się wśród maluchów dużą popularnością. Gra polecana jest dla pięciolatków, ale poradzą sobie i trzylatki – dla nich to dobry sposób na utrwalenie lub poznanie kolorów.

W pudełku znajduje się drzewo, 30 małpek, 30 patyczków w trzech kolorach i kostka.

Ta gra nigdy się nie znudzi!

spadajace małpki, gra dla dzieci

CZYTAJ:  Najlepsze gry dla młodzieży

Będziecie pożyczać kubki od dzieci

Jeśli w domu jest „Speed cups”, to każda impreza będzie udana, niezależnie od wieku uczestników. Przekonacie się!

Gracze otrzymują po pięć kubków w pięciu różnych kolorach. Na kartach, które są dołączone do zestawu, przedstawione są układy, w których jak najszybciej powinny znaleźć się kubeczki każdego z graczy. Kto pierwszy ułoży swój, naciska dzwonek i zabiera kartę. Wygrywa ten, kto zbierze jak najwięcej kart. W tej grze naprawdę liczy się zręczność, refleks i spostrzegawczość.

Jesteśmy przekonani, że „Speed cups” stanie się ulubioną grą zręcznościową dla dzieci… niezależnie od wieku. Rodzice nie raz pożyczą grę na dorosłe przyjęcie. Emocje i dobra zabawa gwarantowane.

speed cups, gry zręcznościowe dla dzieci

CZYTAJ:  Dlaczego warto grać w gry planszowe?
Autor: Redakcja, 3 czerwca 2018