Magia wspólnej gry, Pionkiem po planszy

Gry planszowe w klimatach zimowych – dla małych i dużych miłośników planszówek

Zima, zwłaszcza śnieżna, jest piękną porą roku. Jeśli jednak wolisz oglądać ją z perspektywy ciepłego domu, mamy dla Ciebie kilka gier planszowych osadzonych w śnieżnych klimatach. Zapraszamy do zabawy.

Frozen II Home Sprint

„Frozem II Home Sprint” to gra przeznaczona dla najmłodszych graczy, bazująca na licencji popularnej serii bajek „Kraina Lodu”. Wcielamy się w niej w jednego z bohaterów kreskówki (może to być Elsa, Anna, a nawet sympatyczny Olaf) i staramy się dotrzeć po spiralnej planszy do samego jej centrum przed innymi graczami. Oczywiście, żeby nie było tak łatwo, na wielu polach znajdziemy przeszkody skutecznie oddalające nas od celu.

frozen II home spirit gra cartamundi,

Martwa Zima

Jeśli interesujesz się tematami postapokaliptycznymi, „Martwa Zima” będzie idealną rozgrywką na zimowe wieczory. Razem z innymi graczami tworzymy tu bowiem grupę ocalałych po ataku zombie, zamieszkujących prowizoryczną kolonię. Naszym oficjalnym celem jest zapewnienie jej bezpieczeństwa, jednak każdy z graczy posiada również pewne ukryte zadania, których jak najszybsze wykonanie pozwoli mu wygrać całą rozgrywkę.

martwa zima cartamundi, gra planszowa na zimę, planszówka

CZYTAJ:  Gry dla miłośników zwierząt

Frostpunk: gra planszowa

„Frostpunk” przenosi nas do rzeczywistości, gdzie zima panuje przez cały czas. W tych klimatach przyjdzie nam rozbudowywać osadę w taki sposób, aby wszystkim jej mieszkańcom zapewnić ciepło. Nie jest to jednak zadanie proste, zwłaszcza, że każda decyzja podjęta przy rozbudowie miasta wiąże się z konkretnymi konsekwencjami urozmaicającymi rozgrywkę.

frostpunk, gra planszowa na zime

CZYTAJ:  Długie gry planszowe

Everdell: Zimowy Szczyt

„Zimowy Szczyt” jest dodatkiem do znanej i cenionej gry „Everdell”, pozwalającym spędzić długie wieczory w magicznej krainie. Tam bowiem, wcielając się w zwierzęcych bohaterów, będziemy przemierzać skute lodem i atakowane zamieciami śnieżnymi górskie przełęcze, w celu odnalezienia skarbów.

everdell zimowy szczyt, gry planszowe dla dzieci

Piękna śnieżna zima w ostatnich latach była rzadkością. Dlatego gry planszowe w zimowych klimatach cieszą się dużą popularnością. Mamy nadzieję, że spośród powyższych tytułów wybierzecie gry, które pozwolą Wam przetrwać najzimniejsze miesiące roku w towarzystwie świetnej zabawy.

Autor: Redakcja, 31 grudnia 2020