Pojedynki znane są ludzkości od czasów, gdy dwie osoby spotkały się w jednym miejscu, aby rozstrzygnąć jakąś sporną kwestię. Sama idea pojedynków z czasem ewoluowała i obecnie możemy rozgrywać je w stu procentach bezkrwawo. Przykładowo – wykorzystując do tego celu poniższe gry.
Transformers
Wielkie roboty zmieniające się w pojazdy od lat 80-tych XX wieku działają na wyobraźnię kolejnych pokoleń. Dziś, oprócz gier komputerowych, komiksów, filmów animowanych i tych pełnometrażowych mamy do dyspozycji również karciankę „Transformers” wydaną przez Cartamundi w serii Shuffle. Kierujemy w niej przedstawicielami jednej z dwóch głównych frakcji: Autobotów lub Decepticonów, a naszym zadaniem jest w serii pojedynków z drugim graczem zdobyć jak najwięcej kart terenów, wykorzystując do tego celu unikalne zdolności każdego z mechanicznych wojowników.
Trumps
Gra „Trumps”, również z serii Shuffle, to karcianka stworzona wręcz dla miłośników motoryzacji. Karty dostępne w zestawie przedstawiają najlepsze, najpiękniejsze i najszybsze pojazdy produkowane obecnie na ziemi (motocykle i samochody), a każdy z nich opisany jest kilkoma parametrami.
Zasady gry są proste: dwóch graczy naprzeciwko siebie rozdziela talię po równo między sobą. Aktywny gracz wybiera najlepszą jego zdaniem cechę na aktywnej karcie i porównuje ją z cechą na aktywnej karcie przeciwnika. Większa wartość wygrywa pojedynek, grę z kolei wygrywa ten, kto zgromadzi wszystkie karty.
7 cudów świata: Pojedynek
Gra „7 cudów świata: Pojedynek” to doskonała rozgrywka dla dwóch osób, osadzona w czasach starożytnych. Jako przywódca jednej z dwóch cywilizacji, musimy zdominować naszego przeciwnika na jeden z trzech sposobów: militarnie, naukowo, cywilnie. Każdy z nich możliwy jest do osiągnięcia poprzez zagrywanie odpowiednich kart (w talii mamy aż siedem ich rodzajów).
Ciekawą osobliwością gry jest specjalny sposób dobierania kart w czasie rozgrywki – układane są one według specjalnego wzoru, a każdy z graczy może dobrać tylko te, które nie są przykrywane przez inne karty.
Miszmasz
„Miszmasz” jest bardzo dynamiczną grą imprezową, w której celem każdego z graczy (od 2 do 6 osób) jest jak najszybsze znalezienie pięciu par identycznych kart. Zadanie tylko z pozoru wydaje się proste, zwłaszcza, że w każdej kolejce do kart znajdujących się na stole dochodzą zupełnie nowe. Dodatkowo, wzory na kartach (dwustronnych, aby jeszcze utrudnić zabawę) są naprawdę wykręcone i potrzeba pełnego skupienia oraz nieprzeciętnej spostrzegawczości, aby jako pierwszy zauważyć oraz zaklepać (położyć na nich dłonie) dla siebie zestaw identycznych kart.
Przechlapane
Proste pionki i pudełko w kształcie basenu. Czy taki zestaw może być świetną zabawą dla graczy? Gra „Przechlapane” pokazuje, że proste zasady mogą zapewnić mnóstwo zabawy na wiele godzin. Na początku losujemy kolor naszych pionków, którego aż do końca zabawy nie można zdradzić innym graczom. Następnie wszystkie pionki ustawiamy na planszy stanowiącej krawędź basenu. Każdy z graczy porusza kolejno wybranym przez siebie dowolnym pionkiem, który na spodniej części ma liczbę określającą, o ile pól może się przesunąć. Stając na wybranym polu, strąca znajdujący się na nim pionek do basenu. Wygrywa gracz, którego przynajmniej jeden pionek pozostanie „suchy” na brzegu.
Pojedynki toczone przez dwie osoby zawsze przyciągały uwagę jako atrakcyjne wydarzenie. W dzisiejszych czasach gry planszowe i karciane dają nam znacznie większe możliwości zabawy, przez co nie dość, że pojedynkować się będziemy nawet w kilka osób, to jeszcze będzie się to odbywało w duchu doskonałej zabawy.
Powiązane artykuły