Magia wspólnej gry

Sylwester z planszówkami – nuda czy świetna zabawa?

Tegoroczna zabawa sylwestrowa upłynie na domówce? Koniecznie zaopatrzcie się w planszówki! Jeśli wydaje się wam, że to nuda, rozegrajcie choć jedną partyjkę. Oto nasze propozycje ciekawych gier na Sylwestra.

Carcassonne

To kultowy już tytuł, który ma wiele rozszerzeń. Jeśli jednak wasza przygoda z planszówkami dopiero się zaczyna, wystarczy podstawowy zestaw. Dlaczego to idealna gra na zabawę sylwestrową? Carcassonne to doskonała gra na przełamanie pierwszych lodów, a rozgrywka może trwać naprawdę długo. Polega na budowaniu z żetonów twierdz, miast, dróg, łąk oraz rywalizacji o wpływy w atrakcyjnych lokalizacjach. Celem graczy jest zebranie jak największej liczby punktów.

Gra została doceniona przez wielbicieli planszówek, a Carcassonne zdobyło wiele nagród. Wciągająca i pełna emocji rozgrywka Carcassonne to ciekawa propozycja gry na sylwestra w domu. Tak wciągająca, że możecie przegapić północ 😉

CZYTAJ:  Ostra rywalizacja i gry na „męski wieczór”

Monopoly

Któż nie zna Monopoly? Czy można lepiej wejść w Nowy Rok, niż z pulą hoteli i prestiżowych ulic miasta? Fanom tej planszówki polecamy jej nieco inną wersję – Monopoly deal PZPN. W tej grze, zamiast tradycyjnych miejskich lokalizacji, przedmiotem transakcji są kluczowi zawodnicy reprezentacji Polski w piłce nożnej. Będą emocje! A dodatkowo gra jest o wiele mniejszego rozmiaru niż klasyczne Monopoly, łatwo więc zabrać ją na imprezę sylwestrową, gwarantując dobrą zabawę sobie i przyjaciołom.

Dylematy

To gra typowo imprezowa, w której gracze muszą wykazać się znajomością przeciwników. Gra przeznaczona jest dla 4 do 15 osób. Podczas każdej tury na stole wykładana jest karta dylematu z pytaniem i dwoma odpowiedziami, a zadaniem gracza jest przewidzenie, którą z odpowiedzi na dylemat wybierze większość graczy. Dozwolone są dyskusje na temat wyboru. Jeśli graczowi udało się przewidzieć wybór innych graczy, zdobywa punkty. Zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy zbierze 5 punktów. Oprócz zabawy, ważnym elementem gry jest rozmowa na całkiem poważne tematy. Dylematy to dobry pomysł gry grupowej na sylwestra, jednak tylko w gronie dorosłych – tak zaznacza producent.

CZYTAJ:  Karciane gry zespołowe

Milionerzy

Wśród gier i zabaw na sylwestra, doskonałą propozycją jest gra wzorowana na telewizyjnym turnieju Milionerzy. Pytania, które dostaje gracz w drodze do zwycięstwa, pochodzą z telewizyjnych Milionerów. Tylko 12 pytań dzieli graczy od miliona. Czy sobie poradzą? Czy będą zmuszeni skorzystać z pomocy innych? Możesz zostać graczem lub prowadzącym rozgrywki. Zostać milionerem w Nowy Rok? Idealnie!

Gorący ziemniak

Jakie gry na sylwestra w domu z dziećmi? Gorący ziemniak spodoba się małym i dużym. Trafił do ciebie Gorący Ziemniak? Musisz odpowiedzieć na pytania, które widzisz na karcie. Liczy się czas. Pozbądź się go, zanim się sparzysz! Kolejne osoby muszą udzielić odpowiedzi na to samo pytanie, dopóki kręci się bączek. Kto nie zdąży, przesuwa swój pionek o jedno pole bliżej grilla. Zamiast bączka można użyć darmowej aplikacji Gorący Ziemniak. Gra dostępna jest w trzech wariantach: Gorący ziemniak, Gorący ziemniak junior oraz Gorący ziemniak party. To naprawdę ciekawa gra na sylwestra, która angażuje i bawi.

Sylwester w domu wcale nie musi być nudny. Nie ważne, czy spędzasz go z rodziną, czy z przyjaciółmi, planszówki zawsze rozkręcą imprezę!

Autor: Redakcja, 21 grudnia 2018