Magia wspólnej gry

W co grać jesienią – przegląd gier na rodzinne wieczory

Jesień to typowo domowa pora roku. Opady deszczu w połączeniu z zimnym wiatrem i coraz niższymi temperaturami skutecznie zniechęcają do wychodzenia na zewnątrz. W związku z tym miesiące dzielące nas od zimy warto spędzić we własnych czterech kątach. Najlepiej przy jakimś ciekawym zestawie planszówek. Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji.

Zgadnij kto to?

Karciana wersja legendarnej już gry doskonale sprawdzi nasz poziom dedukcji. Jeśli jest on wystarczająco wysoki, z pewnością dotrzemy do celu rozgrywki przed naszym przeciwnikiem.

A co jest tym celem? Podobnie jak w klasycznej wersji „Zgadnij kto to?” wygrywa gracz, który jako pierwszy zidentyfikuje postać wybraną przez przeciwnika. Na podstawie kolejnych serii pytań odrzuca on kolejne postacie wymalowane na kartach, aby jak najszybciej odkryć tożsamość poszukiwanego.

Gra przeznaczona jest dla co najmniej dwóch graczy. Dzięki niewielkiemu opakowaniu nie zajmuje dużo miejsca na półce oraz umożliwia zabranie jej w podróż.

cartamundi gra zgadnij kto to, gry na jesienne wieczory

Punto

Lubicie klasyczne „Kółko i krzyżyk”? Jeśli tak, to przy „Punto” przeniesiecie rozgrywkę na zupełnie nowy poziom!

Zasady gry są bardzo proste: należy jak najszybciej ułożyć linię, składającą się z czterech lub pięciu kart z własnej talii.

Każda talia ma swój unikatowy kolor, na każdej z kart dodatkowo znajdują się kropki symbolizujące jej moc. Jeśli liczba kropek jest większa niż ilość kropek na leżącej już na stole karcie przeciwnika, możemy przejąć należące do niego pole, co może skutkować szybszym ukończeniem wymaganej do zwycięstwa linii.

punto cartamundi gry na jesienne wieczory

Domek

Jesienne deszczowe wieczory to doskonały moment na snucie marzeń. Na przykład marzeń o swoim wyśnionym domu. Wraz z grą „Domek” będziemy w stanie przekuć je w świetną zabawę dla całej rodziny.

Naszym zadaniem jest w trakcie 12 rund ułożyć funkcjonalny dom z dobieranych z talii kart. Kolekcjonując poszczególne pokoje, dach czy elementy wykończenia, warto zwracać uwagę na punktację. Od niej ostatecznie zależy, kto wygra daną rozgrywkę.

CZYTAJ:  Gry karciane na imprezę

domek gra cartamundi, gry na jesienne wieczory

Pytaki

Nie ma nic lepszego niż dobra zabawa połączona z zacieśnianiem więzi społecznych. A takie właśnie są „Pytaki”. To doskonała zabawa dla rodziny lub grupy przyjaciół. Jedną z podstawowych zalet tej gry stanowi bardzo prosty system zasad, pozwalający na niemalże natychmiastowe rozpoczęcie zabawy.

Wszystko polega na losowaniu przez kolejnych graczy specjalnych żetonów, a następnie odpowiadaniu na wypisane na nich pytania lub wykonaniu konkretnego zadania. To gwarantuje wiele godzin doskonałej zabawy, zwłaszcza gdy pogoda za oknem nie zachęca do spacerów.

pytaki gra cartamundi, gry na jesienne wieczory

Jesień, choć kolorystycznie przepiękna, bywa również kapryśna i deszczowa. Z tego powodu możliwości spędzania czasu na zewnątrz o tej porze roku bywają mocno ograniczone. Na szczęście czas w oczekiwaniu na pierwszy śnieg oraz święta możemy spędzić w przyjemny sposób – korzystając z możliwości, jakie dają nam gry dla całej rodziny.

Autor: Redakcja, 15 października 2020