Magia wspólnej gry

Jedno pudełko – więcej zabawy, czyli kilka gier w jednym opakowaniu

Kupując planszówkę zazwyczaj nastawiamy się na jedną, konkretną formę rozgrywki. Istnieją jednak specjalne zestawy, które w jednym pudełku skrywają wiele gier, zapewniających godziny doskonałej zabawy. W dzisiejszym artykule proponujemy przegląd czterech najciekawszych zestawów.

Cartamundi Psi Patrol Kalejdoskop

Które dziecko nie zna bohaterów „Psiego Patrolu”? Ta popularna animacja nie tylko bawi, ale również niesie ze sobą wiele przydatnych treści edukacyjnych. Jest też motywem przewodnim zestawu gier planszowych wydanych przez wydawnictwo Cartamundi.

W pudełku znajdziemy aż 4 plansze do gier (Młynek, Warcaby, Chińczyk oraz Drabinki), a także zestaw pionków i kostek. Wszystko po to, aby zapewnić mnóstwo doskonałej zabawy całej rodzinie.

gra psi patrol, cartamundi, wiele gier w jednym pudełku

CZYTAJ:  Gry dla całej rodziny – idealne na dni spędzane w domu

Zestaw 100 Gier Piatnik

Co powiecie na 100 gier ukrytych w jednym, niepozornym opakowaniu?

Taką ofertę ma dla nas zestaw Piatnik. W środku znajdziemy plansze i akcesoria do tych najpopularniejszych, m.in. Chińczyka, Makao, Warcab, Backgammona, czy Młynka. Oprócz tego zestaw zawiera również tytuły mniej znane, np. Maryśkę z obrotem, Problem ośmiu hetmanów czy Sznip – sznap – sznur. Dzięki takiej różnorodności, gry Piatnik nie nudzą się zbyt szybko i pozwalają odkrywać zupełnie nowe warianty rozgrywki.

piatnik zestaw 100 gier cartamundi

Bingo Lotto

W przeciwieństwie do poprzednika, „Bingo Lotto” nie posiada tak dużej liczby gier. Ten tytuł skupia się na dwóch konkretnych: Bingo oraz dobrze znane w Polsce Lotto.

Obie gry są bardzo proste, a przyswojenie zasad ułatwia dołączona instrukcja. Wraz z zestawem kart otrzymujemy aż 270 żetonów, numerowane tabliczki oraz woreczek na przechowywanie drobnych elementów.

bingo lotto gra cartamundi

CZYTAJ:  Gry dla miłośników zwierząt

W świecie zwierząt

„W świecie zwierząt” to doskonała gra edukacyjna dla najmłodszych. Pudełko zawiera w sobie specjalne fiszki z wyrysowanymi fragmentami zwierząt i pozwala rozegrać aż 4 różne warianty zabawy. Oznacza to, że oprócz poznawania zwierzęcego królestwa, najmłodsi z takim zestawem nie będą się nudzić przez naprawdę długi czas.

gra edukacyjna w świecie zwierząt, cartamundi, gry dla dzieci

*

Kilka lub nawet kilkadziesiąt gier zamkniętych w jednym opakowaniu to gwarancja różnorodności zabawy. To z kolei sprawia, że zakupem takiego zestawu będziemy cieszyć się przez wiele miesięcy, a nawet lat, wynajdując coraz to nowe sposoby rozgrywki.

Dzięki temu jesteśmy w stanie przetrwać zarówno czasy pandemii, jak i długie zimowe wieczory.

Autor: Redakcja, 11 lutego 2021