Magia wspólnej gry

Monopoly Deal PZPN (case study)

Monopoly” to klasyk, którego nikomu nie trzeba rekomendować. Tym razem proponujemy wam wariację na jego temat, czyli „Monopoly Deal PZPN” – karciankę z wizerunkami najpopularniejszych reprezentantów polskiej kadry narodowej w piłce nożnej.

Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy, od 5 lat. Jeśli klasyczna rozgrywka się wam dłużyła, „Monopoly Deal PZPN” jest dla was – partia gry to około 30 minut zabawy.

Zostań selekcjonerem polskiej kadry

W odróżnieniu od klasycznej gry, w tej nie ma planszy. Do dyspozycji graczy są wyłącznie karty – zawodnicy, pieniądze i inwestycje. Zasady są takie, jak w tradycyjnym „Monopoly”, jednak zamiast hoteli i strategicznych, miejskich inwestycji kupujecie piłkarzy do swojego klubu tak, żeby zgromadzić najlepszych sportowców w swojej drużynie.

W puli kart znajdują się zawodnicy, pieniądze i zadania – transfery, gole, zastępstwa itp. Żeby zagrać (i wygrać) w „Monopoly Deal PZPN” wcale nie musicie się znać na piłce nożnej!

„Monopoly Deal PZPN”, gra karciana

W tradycyjnej rozgrywce, kiedy gracz został doprowadzony do bankructwa, mógł sprzedawać lub zastawiać kupione wcześniej budynki i dzielnice – w tej karciance przeciwnik może nas pozbawić zawodników.

A ty co wiesz o piłce nożnej?

Dodatkowym atutem gry są karty z ciekawostkami – grając, macie okazję przyswoić sobie informacje, np. o pierwszym meczu międzynarodowym czy debiucie na Mistrzostwach Europy.

Innym plusem tej wersji „Monopoly” jest instrukcja. Jeśli przerażają was wszelkiego rodzaju rozwlekłe i zawiłe zasady gry, tym razem będziecie pozytywnie zaskoczeni – instrukcja „Monopoly Deal PZPN” jest krótka i prosta. Gdyby komuś i tego było za wiele, do dyspozycji graczy jest darmowa aplikacja na smartfony i tablety.

Wybieracie się w podróż? Koniecznie zabierzcie ze sobą tę grę. Opakowanie jest małe i poręczne, nie potrzeba specjalnej planszy do rozgrywek, partia trwa stosunkowo krótko, a emocje i zaangażowanie w kompletowanie drużyny z pewnością urozmaicą podróż. Może będzie to wasza pierwsza rodzinna wyprawa, która minie w mgnieniu oka.

CZYTAJ:  Cechy dobrego gracza

„Monopoly Deal PZPN”, gra karciana

Autor: Redakcja, 12 maja 2018