Magia wspólnej gry

Mroźne świąteczne gry planszowe z bohaterami filmu „Kraina Lodu 2”

Czy tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą białe? Tak, nawet, jeśli do końca grudnia nie da się załatwić odpowiedniej ilości śniegu. A to wszystko dzięki bohaterom filmu „Kraina Lodu 2”, którzy goszczą nie tylko na ekranach kin, ale również na kilku ciekawych grach planszowych. Będą idealnym świątecznym prezentem dla najmłodszych.

Kalambury Frozen 2

kalambury frozen

Chyba nie ma na świecie bardziej kreatywnej zabawy niż Kalambury. W wersji z postaciami z filmu „Kraina Lodu 2” staniemy przed zadaniem pokazania m.in. jazdy na łyżwach, śnieżycy oraz mitycznego jednorożca pozostałym uczestnikom zabawy.

Wystarczy wylosować kartę z zadaniem (specjalnie z myślą o najmłodszych oprócz opisu znajduje się na niej również obrazek prezentujący to, co należy pokazać) i przedstawić wybraną scenę pozostałym. Gracz, który jako pierwszy odgadnie treść karty otrzymuje ją w nagrodę. Zwycięża ten, kto pierwszy zdobędzie cztery karty.

Monopoly Kraina Lodu II

„Monopoly” to jedna z najpopularniejszych serii gier. Występująca w wielu różnych odmianach, pozwala rozwijać swoje zdolności biznesowe oraz strategiczne myślenie. Z okazji premiery „Krainy Lodu 2” nie mogło zabraknąć specjalnej edycji przeznaczonej dla fanów tej serii filmów.

Podczas rozgrywki możemy wcielić się w Olafa, Elsę, Annę oraz innych bohaterów historii.

Ich zadanie jest proste – zmonopolizować planszę wykupując jak najwięcej lokalizacji. W przerwach decydując się na aktywności dodatkowe, jak np. lepienie bałwana.

Match Frozen II

frozen

Szukacie szybkiej i emocjonującej rozgrywki idealnej na zimowe wieczory? Wersja „Match” z bohaterami „Krainy Lodu 2” doskonale sprawdzi się w tej roli!

Zasady gry są proste – w pudełku otrzymujemy specjalną stojącą planszę oraz zestaw 25 kostek z postaciami z filmu. Kostki wkładamy w specjalne pola na planszy i na zmianę wypychamy po jednej z nich w stronę przeciwnika. Naszym celem jest ułożenie pięciu identycznych zdjęć postaci w jednym rzędzie: pionowo, poziomo lub na ukos. Ale uwaga, nasz przeciwnik ma identyczne zadanie i może bardzo szybko pomieszać nam szyki.

CZYTAJ:  Gry na spostrzegawczość

Frozen II Home Sprint

frozen gra

Gra planszowa wcale nie musi być skomplikowana, aby zapewniać doskonałą zabawę. Z tego założenia wyszli twórcy „Frozen II Home Sprint” – planszówki, w której naszym celem jest jak najszybsze dotarcie do mety. Wybieramy jedną z postaci z filmu (prezentowanych przez starannie wykonane figurki), a następnie rzucamy kostką by sprawdzić, o ile pól poruszamy się w stronę środka spiralnej planszy.

Ale uwaga – niektóre pola kryją niespodzianki. Część z nich pozwala ruszyć o kilka kroków do przodu, część powoduje, że tracimy jedną turę. Dlatego do zwycięstwa przyda się pewna dłoń przy rzucie kostką i odrobina szczęścia.

Gry z bohaterami „Krainy Lodu 2” stanowią świetny prezent. Pozwalają dzieciom spędzić czas kreatywnie, w otoczeniu bohaterów ulubionej serii filmowej. Dodatkowo stanowią też świetny pretekst do wspólnych zabaw w rodzinnym gronie, gdy za oknem robi się już zbyt ciemno na lepienie bałwana.

Autor: Redakcja, 17 grudnia 2019