Magia wspólnej gry

Gry językowe idealne na imprezy

Lata temu Juliusz Słowacki pisał: „Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Pewnie nie spodziewał się, że jego słowa mogą stać się podwaliną do jednej z ciekawszych kategorii gier imprezowych – gier językowych, w których liczy się refleks, kreatywność oraz bogata wyobraźnia.

Poniżej przedstawiamy najlepsze propozycje gier językowych, dzięki którym doskonale spędzicie czas z rodziną i znajomymi.

Dokończ zdanie

„Dokończ zdanie” to ciekawa gra wydana przez Cartamundi. Możemy grać w nią w maksymalnie 4 osoby i przeznaczona jest dla graczy z grupy 12+.

Naszym zadaniem w czasie rozgrywki będzie dokończenie zdania w najbardziej śmieszny, zaskakujący sposób przy pomocy jednej z trzymanych w dłoni kart. Osoba, której odpowiedź zdaniem współgraczy będzie najlepsza – wygrywa rundę. Naszym celem jest zdobycie jak największej liczby punktów, co wymaga ogromnej dozy kreatywności i abstrakcyjnego myślenia.

dokończ zdanie gra cartamundi

CZYTAJ:  Gry ćwiczące dobrą pamięć

Dżem dobry

Idealną grą na imprezę będzie rozgrywka zespołowa. Dlatego „Dżem dobry” powinien spodobać się zarówno Tobie, jak i Twoim gościom.

Rozgrywka przebiega tu dwutorowo. Z jednej strony tworzymy pięcioliterowe hasło, które muszą odgadnąć inni gracze, z drugiej – sami musimy odgadnąć literę, jaka została dla nas wylosowana.

Choć zasady na pierwszy rzut oka wydają się skomplikowane, „Dżem dobry” gwarantuje wiele godzin emocjonującej rozgrywki i świetnej zabawy dla maksymalnie 6 osób.

dżem dobry gra językowa cartamundi

Wymyśl To!

Jak myślisz, ile imion na literę M jesteś w stanie podać w ciągu minuty? Albo jak dużo jest w Polsce miast na literę R (i czy będziesz w stanie odgadnąć kolejne, gdy przyjdzie Twoja kolej?)?

Dzięki „Wymyśl To!” będziemy w stanie znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Zasady są proste: w każdej turze losujemy jedną literę oraz kartę kategorii. Zadaniem każdego z graczy jest wymyślenie jak największej liczby słów. Ten, kto zrobi to najlepiej – wygrywa.

wymyśl to gra językowa cartamundi

Uga Buga!

Wiesz, jak brzmiał pierwszy język mówiony? Naukowcy do tej pory się o to spierają. My jednak jesteśmy zdania, że na to pytanie doskonale odpowiada gra „Uga Buga!”.

W pudełku otrzymujemy zestaw kart zawierających wyrazy zapisane w dawnym języku jaskiniowców. Celem uczestników jest stworzenie jak najdłuższego zdania poprzez dodanie do niego kolejnych słów.

Pierwszy gracz wymawia swoje słowo, zadaniem drugiego jest powtórzenie oraz dodanie swojego. Trzeci musi powtórzyć całość i dołączyć na końcu swoje… aż któryś się pomyli.

Dodatkowo rozgrywkę wzbogacają specjalne karty gestów mające na celu stworzenie dodatkowego zamieszania.

CZYTAJ:  Cechy dobrego gracza

ugabuga gra językowa cartamundi

Na końcu języka

Jedną z najciekawszych gier imprezowych bez wątpienia jest „Na końcu języka”. Proste zasady i ogromna dawka humoru sprawiają, że każdy z grających na długo zapamięta rozgrywkę.

Reguły są niezwykle proste – gracze po kolei wykładają na stół posiadane karty i gdy na dwóch dowolnych znajdzie się identyczny obrazek dochodzi do pojedynku. Właściciele kart muszą jak najszybciej podać hasło pasujące do kategorii znajdującej się na karcie przeciwnika. Ten, kto zrobi to szybciej, wygrywa.

na końcu języka gra językowa cartamundi

*

Gry językowe wymagają nie tylko refleksu, ale również niesamowitych pokładów kreatywności. Dzięki temu stanowią świetną propozycję imprezową dla osób, które cenią dobrą, rozwijającą zabawę.

Autor: Redakcja, 23 lipca 2020