Magia wspólnej gry

Jak zorganizować wieczór pokerowy?

Poker to jedna z najpopularniejszych i wzbudzających największe emocje gier karcianych. Aby grać w nią skutecznie, wymagana jest wiedza na temat rachunku prawdopodobieństwa, a także umiejętność blefowania. W dzisiejszym artykule pokażemy, w jaki sposób możesz zorganizować wieczór pokerowy w swoim domu. Sprawdź, czego będziesz potrzebować.

Stół do gry w pokera

Jeśli chodzi o grę w pokera, tradycyjnie odbywa się ona przy okrągłym stole. Tak, aby każdy z graczy mógł obserwować reakcje swoich przeciwników. Specjalistyczne stoły pokerowe są jednak dość drogie i nie każdego stać na ich zakup. Dlatego jeśli planujesz regularne pojedynki karciane, warto rozważyć zakup Diamond Poker Table Top firmy Cartamundi.

stół do gry w pokera, akcesoria pokerowe

Jest to specjalna nakładka na stół w kształcie ośmiokąta, mieszczącą maksymalnie ośmiu graczy. Każdy z nich w swoim narożniku ma do dyspozycji wyżłobione rowki do przechowywania żetonów oraz miejsce na szklankę z napojem, dzięki czemu na blacie panuje porządek. Środek przeznaczony jest do wykładania kart przez osobę będącą w danej rundzie krupierem.

Żetony

Czym byłby poker bez odrobiny ryzyka! Właśnie z tego względu warto zaopatrzyć się w zestaw żetonów. Różnokolorowe plastikowe krążki reprezentują rozmaite nominały, dzięki którym będziesz mógł wchodzić do gry, podbijać stawki oraz blefować w celu zgarnięcia znajdującej się na stole puli.

W zestawie Texas Hold’em Luxury Set od Cartamundi znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz: 300 żetonów, którym przypisać możesz dowolne wartości, talię plastikowych kart oraz oznaczenie krupiera. A wszystko to zamknięte w eleganckiej, łatwej do przechowywania walizeczce.

zestaw do gry w pokera

Zasady gry

Trzecia rzecz, jakiej potrzebujesz do zorganizowania partyjki pokera to znajomość zasad.

Przed rozpoczęciem zabawy warto ustalić, w którego pokera chcesz grać razem ze znajomymi. W jednym z naszych wcześniejszych artykułów opisywaliśmy już kilka wariacji, m.in.:

  • najpopularniejszą odmianę pokera znaną jako Texas Hold’em,
  • jego turniejową wariację – Omaha Poker,
  • pięciokartowy poker dobierany,
  • siedmiokartowy stud.
CZYTAJ:  W co grać z rodziną przy świątecznym stole?

To do Ciebie należy wybór odpowiedniego stylu. Jeśli zdecydujesz się na Texas Hold’em, na naszym blogu znajdziesz również kilka porad dla początkujących.

Talia kart

W pokera nie da się grać bez odpowiedniej talii kart. Wykorzystywana jest tutaj standardowa 52-kartowa talia, z której starasz się stworzyć jak najsilniejsze układy. Jeśli nie posiadasz kart, możesz wyposażyć się w jedną z propozycji wydawnictwa Cartamundi.

Do wyboru masz m.in.

  • karty z serii 007 Spectre, idealne, jeśli chcesz poczuć się jak James Bond w najsłynniejszych kasynach świata. Karty te posiadają czarny rewers z logo 24-go filmu o przygodach najsłynniejszego brytyjskiego agenta,

karty do gry, spectre, cartamundi

  • karty Copag 310 w wersji czerwonej lub niebieskiej, będące oficjalnymi taliami wykorzystywanymi w World Series of Poker przez graczy ze światowej czołówki.

karty do gry, copag 310

Posiadając nakładkę na stół, zestaw żetonów, wiedzę o zasadach oraz talię kart pozostaje Ci tylko przygotować przekąski i zaprosić znajomych na emocjonujący wieczór w towarzystwie pokera, niekwestionowanego króla wszystkich gier karcianych.

Autor: Redakcja, 9 marca 2020